ראשי » הוליסטיקה-כללי, נטורופתיה, רפואה טבעית, תזונה-דיאטה » תוסף סידן מגביר סיכון להתקף לב

תוסף סידן מגביר סיכון להתקף לב

ממצאי מחקר חדש מעלים כי תוספי מזון של סידן לא מסייעים אלא פוגעים בבריאות הלב ומגבירים סיכון להתקפי לב. תזונה עשירה בסידן לעומת זאת לא נמצאה כמשפיעה על הפחתת הסיכון.

כיצד משפיעה צריכת סידן בתוספי מזון על הסיכון להתקפי לב ? מה השפעתו של מזון עשיר בסידן על בריאות הלב ? לנוכח ממצאים שונים בנושא השפעת הסידן על בריאות הלב, ביקשו החוקרים במחקרם זה לבחון את השפעת נטילת תוסף תזונה של סידן על בריאות הלב ואת השפעתה של תזונה עשירה בסידן על התקפי לב בקרב 23,980 נבדקים בגילאי 35 עד 64 ללא רקע של מחלות לב

תוספי מזון. צילום: פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה

תוספי מזון. צילום: פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה

ממצאי המחקר העלו כי במהלך מעקב מחקרי של 11 שנים התגלו 354 מקרים של התקפי לב, 260 מקרי שבץ וכן 267 מקרי מוות בשל מחלות לב קרדיו וסקולריות. החוקרים מצאו כי בהשוואה לאנשים שלא השתמשו בשום תוספי סידן, אנשים שצרכו תוספי תזונה בדמות כדורים של סידן, נמצאו בסיכון מוגבר ללקות בהתקף לב פי 1.86. אנשים שנטלו גלולות סידן לעומת נוטלי כדורי הסידן היו בסיכון גבוה אף יותר.

בנוסף מצאו החוקרים כי בהשוואה לרבעון (רבע מהנבדקים עם שיעור הצריכה הנמוך ביותר במדגם) הנמוך ביותר של הנבדקים שצרכו סידן בתזונה וגם בתוספים, הנבדקים שהיו ברבעון השלישי (כלומר צרכו מינון בינוני של סידן בין 50 ל-75% הכי הרבה מוצרים מועשרים בסידן ותוספים) היו בעלי סיכון מופחת ללקות בהתקפי לב של 31-32%.

סידן– קלציום Calcium הינו יסוד מתכתי אלקלי שמהווה מינרל חיוני בתפקודי הגוף השונים שלנו וביניהם מבנה העצמות, עיצבוב באיתות תאי, תהליכים אנזימליים, הפרשת חומרים, התכווצות מכנית רקמתית ועוד.
ממצאי המחקר פורסמו בכתב העת בנושאי רפואת הלב Heart. המחקר נערך על ידי חוקרים מהמחלקה לחקר תחלואת הסרטן במרכז הגרמני למחקר הסרטן בעיר היידלברג בגרמניה, מהמכון לאפדימיולוגיה במרכז הלמהולץ מינכן בנירנברג שבגרמניה ומהמחלקהלמניעת סרטן ולאפדימיולוגיה במכון לרפואה מונעת באוניברסיטת ציריך שבשוויץ.

דילוג לתוכן