ראשי » הוליסטיקה-כללי, נטורופתיה, צמחי מרפא, רפואה טבעית » תה שומר להפחתת כאבי בטן וגזים

תה שומר להפחתת כאבי בטן וגזים

תה שומר כנגד גזים, כאבי בטן, עוויתות, קוליק בתינוקות ועוויתות

תרופות סבתא: שומר Foeniculum vulgare הינו צמח רב שנתי ירוק שמוצאו באיזור הים התיכון ממשפחת הסוככים שעליו משמשים למאכל וזרעיו המשמשים כתבלין.

זרעי השומר ידועים ברפואה העממית, בסגולות הריפוי הטבעיות שלו הקשורות לטיפול בדלקתיות ובשיכוך כאבים, כנגד שילשולים, כנגד נפיחות במערכת העיכול ולטיפול בקלקול קיבה, שיכוך גזים, חומר אנטי בקטריאלי, מכייח ומשתן במיוחד כאבים שנוגעים למערכת העיכול והבטן. ברפואה העממית ממליצים כתרופת סבתא לשתות חליטה, תה או מיצוי המופק מצמח השומר, עליו או זרעיו של השומר המסייע לטיפול סימפטומטי בכאבי בטן, בעוויתות במערכת העיכול, בגזים, בקוליק בתינוקות, התכווצויות והתקפי כאב הקשורים למערכת העיכול.

בשוק קיימים פתרונות רבים המוצעים לנושא זה בדמות תמציות, חליטות ותכשירים המבוססים על צמחים כמו זרעי שומר, אך יחד עם זאת, מומלץ להכין בעצמכם תה שומר עבורכם או עבור תינוקכם שכן תרופת הסבתא שלגביה ממליצים על השימוש בתה זרעי שומר לשיכוך כאבי בטן או קוליק בפעוטות אינה מורכבת להכנה, מבטיחה לכם שתוכלו לדעת בדיוק מה מוכנס לתוך המיצוי, שומרת על טריותו, מונעת ממכם את החשש שמא הוסף למיצוי חומר משמר, שמא מדובר בתערובת של צמחים המכילה גם קפאין או סוכר וכו.

 

דילוג לתוכן