ראשי » גופנפש, דיקור סיני-אקופנקטורה, הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, נטורופתיה, צמחי מרפא, רוחניות, רפואה טבעית, רפואה משלימה » רפואה משלימה כנגד שפעת

רפואה משלימה כנגד שפעת

מה יש לרפואה הסינית להציע לנו במלחמה נגד וירוס השפעת ולמניעת המחלה

שיטות וטכניקות שונות של רפואה משלימה מציעות מזור לבריא ולחולה על מנת למנוע הידבקות בשפעת ועל מנת להפחית את תסמיני וירוס שפעת כמו חום וכאבים ועל מנת להפחית את משך המחלה ועוצמתה. 

צמחי מרפא. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc1-sa. צילום: Loc Huynh

צמחי מרפא. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc1-sa. צילום: Loc Huynh

מלבד העובדה שמחלת השפעת גוררת נזקים עצומים לכלכלה בעולם באובדן תפוקה וימי עבודה, נגיף השפעת גורם לכך שמידי שנה מאות מליוני אנשים ברחבי העולם סובלים מאף נוטף, חום, כאבי שרירים ומפרקים, שיעול ותשישות, ובמקרים לא מועטים אף למוות בשל סיבוכי המחלה.

מה יש לרפואה הסינית להציע במלחמה העולמית כנגד נגיף השפעת באלמנט המניעה והטיפול במחלה?

בתורות רפואה סינית המיקוד הוא הוליסטי ואנרגטי : ראשית חשוב לשמור על חוזק נפשי למניעת מחלות. זאת באמצעות התמודדות בריאה עם אתגרי החיים, עשייה בעלת משמעות רוחנית ונפשית, אופטימיות, ראייה חיובית ושמחה, הפחתת לחץ נפשי ודריכות, שינה נאותה ואכילה מאוזנת.

לצד חשיבותו של החוזק הנפשי והאיזון הרוחני-פסיכולוגי של הרפואה הסינית חשוב גם ההיבט האנרגטי- הגופני של איזון חום הגוף ושמירה על המערכת החיסונית. איזון זה הוא חשוב ויש לכן להקפיד להמנע מלאפשר לנגיפים וחיידקים לחדור לגופנו באמצעות שמירה על אנרגית הגוף, הימנעות מחשיפה לקור למשל אחרי מקלחת, הימנעות מחשיפה לחלון פתוח במהלך הנסיעה , הימנעות ממזגן קר ישירות על הגוף, שינה מספקת והתעטפות בבגדים חמים בעת יציאה לסביבה קרה תוך הימנעות מהירטבות וגשם. כמו כן חשובה השמירה על איזון גופני באמצעות פעילות גופנית.

לצד ההיבט הנפשי- רוחני וההיבט האנרגטי למניעת וטיפול בשפעת ברפואה הסינית קיים גם שימוש בצמחי מרפא ונטורופתיה: כך למשל למניעה וטיפול בשפעת מומלץ להשתמש בג’ינגר, פרופוליס, דבש, אכניצאה, אסטרגולוס, מרווה, מנטה, לחך, סמבוק שחור ועוד.

לצד אלה, לפני החורף או כאשר המטופל סובל מתסמיני מחלה ראשוניים או כמניעה לפני המחלקה, החיזוק האנרגטי של הגוף ברפואה סינית נעשה גם על ידי שימוש בכוסות רוח ודיקור סיני באמצעות מחטים- אקופונקטורה .

דילוג לתוכן