ראשי » דמיון מודרך, הוליסטיקה-כללי, התפתחות אישית-הגשמה עצמית, מאגיה-כישופים, מדיטציה, מיסטיקה, רוחניות » סודות ארבעת הכיוונים

סודות ארבעת הכיוונים

סודות ארבעת הכיוונים
לפני הרבה מאוד שנים האמינו האינדיאנים משבט הסנקה שהמספר ארבע הוא מקודש כיוון שהרבה מאוד דברים מתחלקים לארבע
החלוקה הזאת לארבע חוזרת על עצמה למעשה בכל מיני אופנים לדוגמה: ארבעת עונות השנה, ארבעת סוגי האנשים האדם האדום, האדם השחור, האדם הלבן והאדם הצהוב, ארבעת היסודות ארבעת הכיוונים דרום צפון מזרח מערב ועוד ועוד…וזו הסיבה מדוע החלוקה לארבע מקודשת מאוד עבור האינדיאנים.

לכל כיוון יש משמעות ספציפית
כל ארבעת הכיוונים ביחד הם סוג של תהליך חיים שלם שקורה בעולמנו המזרח והמערב מייצגים יחדיו את הזמן בעולמנו מהרגע בו עולה השמש במזרח ועד אשר במערב היא שוקעת אנחנו פעילים, עובדים ויוצרים ולכן יחד הם מייצגים את הילוך האדמה שלנו בעולם המעשי. המזרח מייצג את הרעיונות שאנחנו מקבלים מהמסתורין הגדול המזרח מחבר אותנו אל ידיעת האמת האישית שלנו, שם זה המקום להבנת הצרכים שלנו ותכנון העתיד לקראת ההגשמה שלו בפועל. המערב לאומת זאת הוא המקום שבו אנחנו מוציאים לפועל את הדברים שתכננו לעשות עוד בבית של המזרח. המערב הוא אקורד הסיום של כל דבר שאנחנו בוחרים לעשות ומגיעות תובנות משמעותיות ברגע שהשמש שוקעת ואיתה יורד כל המתח הרב והעומס מנת חלקו של היום.

השיעור המרכזי שלנו בדרום
בגלגל האינדיאני של שבט הסנקה הדרום הוא המקום שמחזיק את השורשים שלנו בעולם הזה והשורש תמיד קשור לילדות ולילד הפנימי, הדרום מייצג את הסיבה שבגללה חזרנו שוב ללמוד בעולם הפיזי שיעורים ואתגרים לצד מתנות לידה. הדרום הוא בית מעט יותר קשוח בגלגל הסגולות כי אנחנו מקבלים דחיפה מהקוסמוס לקפוץ למים ולא תמיד המתרה של המסתורין הגדול הוא להגן עלינו או להציל אותנו מלהתמודד עם שיעורים שעלינו לעבור דרכם כדי לגדול. הדרום אומר: “אתה תצמח מתוך מאמץ ומתוך קונפליקטים רבים שתפגוש בדרכך וככל שתצא מאזור הנוחות שלך כך תגדיל משמעותית את גדילתך” והצפון הוא המקום של זקן השבט ומייצג את ארגז הכלים שתהליך החיים יעניק לנו.

האמת על מי שאנחנו
האמת שלנו נמתחת מהדרום אל הצפון, הדרום שמייצג שורשים שולח את גזעו וצמרתו כלפי הצפון והתוצאה בצפון היא בהתאם לגודל השורשים שבדרום ולכן עלינו להעמיק שורשים חזקים כדי שתהיה צמיחה משמעותית וגדולה כלפי מעלה, לכן הדרום מייצג שיעורים ואתגרים והצפון מייצג חכמת חיים נרכשת ואת פוטנציאל הצמיחה שלנו. לבסוף העתיד שלנו ומי שנהפוך להיות נמצאים בצפון.

טקס אינדיאני
כאשר אנחנו מתפללים לכיוון מזרח אנחנו יכולים לבקש מהמסתוריות הגדולה כל מה שאנחנו רוצים שיכנס לחיינו. אם אנחנו מעשנים טבק בטקס תפילות ופונים לכיוון מזרח יהיה נבון וחכם לעקוב אחר העשן לאן הוא עולה, אם הוא עף לכיוון מזרח זה אומר שטרם בשלה השעה ובקשתנו עדיין לא יכולה להענות. אם העשן עף לכיוון מערב תפילותנו נענות ובקשתנו תתמלא, אם העשן עולה לכיוון דרום זה אומר שאנחנו ניבחן עבור מה שביקשנו ושנצתרך לעבור שיעור או אתגר כדי להשיג את מבוקשנו ואם העשן עף לכיוון צפון בקשתנו תענה בחיוב אך בעתיד הרחוק מהעין.

בהצלחה
דורון

דורון אורסיאנו-ויטנר עוסק מזה שני עשורים בהכנת ‘תעודות זהות של הנשמה’ מאבחן ומיעץ באמצעות מעגל הצבעים האינדיאני וקריאה בקלפי טוטם בעלי החיים ע”פ הפילוסופיה האינדיאנית.

דילוג לתוכן