ראשי » הוליסטיקה-כללי, פנג שוואי, רפואה משלימה » מהו פאנג שוואי

מהו פאנג שוואי

מה היא שיטת הפנג שווי (פאנג שוואי)

פאנג שוואי– שיטה לסידור של אובייקטים פיזיים – לדוגמה כלי בית, ריהוט, צמחיה, כניסה ויציאה לבית, קירות, חלונות ומבנים במרחב על מנת לאפשר זרימה של אנרגיית צ’י בהרמוניה עם הטבע.
משמעותו המילולי של המונח פנג שווי היא “רוח-מים” היא שיטה סינית המבוססת על גיאומנסיה Geomancy ולפיה ניתן לפעול במרחב על מנת להביא אותו להרמוניה ושלמות אנרגטית של העצמת אנרגיית הצ’י, בדרך המאזנת את הסביבה החפצית יחד עם הטבע הן בהיבט החומרי פיזי והן בהיבט הרוחני. 

פנג שווי- פאנג שוואי. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc2.5-sa-by- מאת: Abrahami

פנג שווי- פאנג שוואי. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc2.5-sa-by- מאת: Abrahami


מקורות הפנג שוואי מצויים לפני 6500 שנים בסין העתיקה וממשיכים במורשת קיסרי סין שפעלו לשימור הפנג שוואי כחלק מהשקעה בתורות רוחניות ובפרקטיקות מסורתיות כמו הפאנג שווי על מנת להביא לאיזון אנרגטי, רוחני וגשמי של סביבתם עם הכוחות הפועלים ביקום.

עקרונות הפאנג שווי מתמקדים במניעת מבולקה וחוסר סדר במרחב ושמירה על אחדות, שלמות והרמוניה.
עקרונות אלה מיושמים בדמות כללים שונים. בין הכללים אשר עליהם ממליצים מומחים בשיטת פאנג שווי ניתן למצוא התייחסות פרטניות לעקרונות הללו וביניהם הימנעות מאגירת אובייקטים ישנים ולא נחוצים, חידוש והתחדשות , הימנעות משמית מכשירים לא תקינים, הימנעות מעודף חפצים בסביבת המגורים, שמירה על זרימה במעברים של אור ואוויר ברחבי הבית מהכניסה, שמירה על צבעים חיים ואנרגטיים, תמונות בעלות תימה חיובית ומעצימה, הימנעות מהעדר הרמוניה כך שיווצר גוף מאזן בין חוסר הרמוניה סביב לבית למשל לבין הרמוניה בבית- כך לדוגמה יצירת חיץ – למשל גדר אבן יפה החוצצת את הבית המשקיף לנוסף דיסהרמוני וחסר סדר, שמירה על זרימה ופתיחות בכניסה לבית, הימנעות מלכלוך, העדר סדר וכו בכניסה לבית וגם בבית עצמו, שמירה על צורות מעוגלות והרמוניות בתוך הבית (למשל של הרהיטים)

תגיות:

השאר תגובה

דילוג לתוכן