ראשי » איור-וודה, אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, צמחי מרפא, רוחניות, רפואה טבעית, רפואה משלימה » איור וודה – אומנות הקיום

איור וודה – אומנות הקיום

איורוודה- אומנות הקיום – ריפו הודי מסורתי

בסרט קצר זה איורוודה- אומנות הקיום זוכה הצופה להצצה נדירה וייחודית לסודות האיור-וודה – טכניקת הריפוי והפילוסופיה ההודית.
הסרטון מלווה את מטפל הודו באמצעות רפואה מסורתית ומציג התייחסות לפילוסופיה של איור וודה שמיועדת לספק איזון פיזי ונפשי לחיזוק אחדות הקיום של הפרט והסביבה, כפי שמתבטא גם במחלות פיזיות.

בהמשך מתאר הסרטון את מקצת מיסודות טכניקת הריפוי באמצעות הצגת האבחון והטיפול על ידי מטפל הודי מסורתית, התבטאות חמשת היסודות בגוף כוואטה, שלוש הדושות- אנרגיות החיים, חוסר האיזון של דושות הגורם למחלות לפי הריפוי ההודי, שימוש באבחון באמצעות הדופק, אבחון באמצעות בחינת זרימת דם בציפורניים, אבחון באמצעות מראה העיניים והאישון בפרט, וטיפול באמצעות תרופות הוליסטיות משורשים, מינרלים, צמחי מרפא כמו אימבורל או נילי.

שיטת האיור וודה שמשמעותה בשפה הסנסקריט- ידע החיים (ידע במשמעות הבנה ומודעות) מתמקדת באבחון וטיפול בשלושה כוחות – וואטה, פיטה וקאפה . מקור כוחות אלה הוא בנפש, בגוף, בסביבה ובתזונה.

תגיות: