ראשי » אימון אישי-קואצ'ינג, הוליסטיקה-כללי, התפתחות אישית-הגשמה עצמית, קואצ'ינג-התפתחות אישית » תכונות חשובות להצלחה בחיים

תכונות חשובות להצלחה בחיים

איך ניתן לסייע לילד להפוך לבוגר מוצלח ?

ראשית, אחת התכונות החשובות ביותר, העולה מתוך שיטות רבות כאמור, וכן ממצאים מחקריים מתחום הפסיכולוגיה, היא שליטה עצמית. שליטה עצמית היא היכולת לווסת ולעצור תגובות אימפולסיביות, פתאומיות הנוצרות כתגובה מהירה לאירוע. יכולת להישאר יציב ולשלוט בהתנהגות ולהמתין עד לסיומם של תהליכים רגשיים ושכליים מעמיקים יותר ותגובה באופן מושכל ומתוך בחירה ומודעות מסייעת רבות להתמודד עם המציאות באופן יעיל ולקבל אותה, ללא תסכול, מתחים, עימותים ותוך חתירה טובה יותר להשגת היעדים. 

הורים וילדים. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc2-by-sa. צילום: Steve Polyak

הורים וילדים. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc2-by-sa. צילום: Steve Polyak

תכונה נוספת שחשוב לטפח בילדים כמבוגרים היא החריצות שעימה באה תכונת ההתמדה. לעיתים רבות, עשייה היא תנאי הכרחי להשגת יעדים מסוימים. כך, למידה מעמיקה של מידע מגוון והתנסות, הם צעד הכרחי ליצירה חדשנית, לרכישת מיומנויות או להצלחה, לעיתים קרובות ולכן יכולת לא לוותר, להמשיך ולחתור אל היעד למרות היותו יעד מרוחק, תוך עבודה ממושכת ללא ייאוש ונטישה הינה חיונית להצלחה ולשמחה.

תכונה חשובה לא פחות היא אופטימיות, אמונה ובטחון בהצלחה. כלומר לנסוך בילד הבנה שהשפע, ההצלחה, האושר, השגשוג והאהבה תמיד יהיו מצויים בחייו, וכי גם בעת משבר או חוסר, להאמין מתוך חוזק פנימי כי הדבר זמני וכי השפע בוא יבוא.

תכונה נוספת חשובה להצלחה ושפע היא אינטליגנציה חברתית ויכולות תקשורת בינאישית – כלומר יכולת להתמודד עם דינמיקות חברתיות למטרות שונות באופן מוצלח בהשגת יעדים, תוך גילוי רגישות, אכפתיות וגילוי מודעות חברתית לאחרים.

דילוג לתוכן