ראשי » הוליסטיקה-כללי, נטורופתיה, רפואה טבעית » תחליף לתוסף ויטמין D- חשיפה לקרני UVB

תחליף לתוסף ויטמין D- חשיפה לקרני UVB

חוקרים מעלים כי חשיפה של פעם בשבועיים לקרני UVB מלאכותיים יכולות לשמש תחליף לתוסף ויטמין D

חוסר איזון בתפריט התזונתי וחוסר חשיפה מספקת לשמש במיוחד בחודשי החורף, מובילים במדינות רבות למחסור מתמשך בוויטמין D בקרב אנשים רבים באוכלוסיה. 

תוסף ויטמין D (ויטמין די). צילום: מערכת פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה

תוסף ויטמין D (ויטמין די). צילום: מערכת פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה

שיטות ריפוי טבעיות העושות שימוש בתזונה ובתוספים על מנת לשמור על רמות הויטמינים והמינרלים בגוף מעניקות מענה למחסור זה בוויטמין D על ידי צריכתו בתזונה עשירה בדגים, חלב מועשר, ביצים או יוגורט וכן תוספי תזונה של ויטמין D בכדורים או בנוזל המומלצים יחד עם ארוחה שומנית.
יחד עם זאת חלק מן המטופלים הסובלים ממחסור בויטמין D אינם מסוגלים לצרוך אותו בתזונה ולכן נדרשים לפתרון אחר. ממצאי מחקר חדש מצביעים על יעילות של חשיפה לקרני UVB באמצעות חשיפת הגוף לקרינה מבוקרת של קרני UVB שלא מביאה לנזקים עוריים כמו קרינת שמש רגילה.

במחקר שנמשך 16 שבועות ונערך בין אוקטובר 2008 לפברואר 2009 השתתפו 60 נבדקים שזכו למנות קרינה שוות ערך לחשיפה של כמה דקות מידי שבועיים , על פני 88% משטח הגוף לפי חשיפה אחת לשבוע, חשיפה אחת לשבועיים או חשיפה אחת לארבעה שבועות. נבדקי הבקרה לא זכו לחשיפה לשמש. מן הממצאים עלה כי חלה עליה משמעותית ברמות ויטמין D, החיוניות לבריאות העצם, בעקבות החשיפה לקרני UVB בתדירות של פעם בשבועיים לפחות.

זאת לעומת מיטות שיזוף או חשיפה ממושכת לקרני השמש שלעומת פתרונות אלה, טומנות בחובן נזקים לעור ובמיוחד סיכון לסרטן העור.

ממצאי המחקר שנערך על ידי חוקרים ממחלקת הדרמטולוגיה- רפואת העור של בית החולים האוניברסיטאי בקופנהגן בדנמרק, ובמחלקה לביוכימיה קלינית בבית החולים לילבלט בדנמרק, פורסמו בכתב העת בנושאי רפואת עור British Journal of Dermatology.

השאר תגובה

דילוג לתוכן