ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, רפואה טבעית, תזונה-דיאטה » תוסף להגברת האון מכיל תרופה

תוסף להגברת האון מכיל תרופה

משרד הבריאות מזהיר משימוש בתוסף מזון VIMBO או SENBO. בשל תכולת חומר תרופתי שעלול להזיק ללא פיקוח רפואי

מבוגרים רבים סובלים מבעיות בתפקוד המיני ופונים לקבלת טיפול תרופתי בדמות תרופות מרשם כמו סיאליס ותרופות ויאגרה לשיפור האון המיני. יחד עם זאת בשל הבושה המתלווה לצורך לתאר את תופעת העדר התפקוד המיני בפני הרופא המטפל, ובשל שיקולים נוספים כמו מחיר, קיים שוק פיראטי רחב היקף למכירת תרופות כמו ויאגרה. בנוסף לכף קיימים בשוק מספר מוצרים המוצעים בהתבסס על תוספי מזון ושהם לכאורה משפרים את התפקוד המיני אך לא מכילים חומרים תרופתיים אלא מבוססים על תוספי מזון ורכיבים מן הצומח המסייעים בשיפור התפקוד המיני. 

תוספי מזון. צילום: פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה

תוספי מזון. צילום: פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה

מש
על רקע זה מגיעה אזהרה ממשרד הבריאות הישראלי לגבי תוסף תזונה שמשווק ככזה בשם וימבו VIMBO ותוסף סנבו SENBO , אשר נמצא כי הוא מכיל חומר תרופתי אסור במזון שעלול להזיק לבריאות בנטילתו ללא פיקוח רפואי ולפיכך נאסר לשיווק ככזה.

וימבו הינו תוסף תזונה אשר נמכר בישראל ובעולם בלי צורך במרשם רופא ונחשב לאחד מהתחליפים לויאגרה. בהודעתו מזהיר משרד הבריאות מצריכת תוסף התזונה אשר משווק בשם המסחרי VIMBO או SENBO. . זאת לנוכח ממצאי בדיקה שנערכה על ידו ולפיה “המוצר נמצא כמכיל חומר תרופתי האסור במזון ועלול להזיק לבריאות ללא פיקוח רפואי”.

במשרד הבריאות מזהירים את הצרכנים משימוש ב בתוסף התזונה VIMBO או SENBO. המשווקת כ”כמוסות של תערובת צמחים מתוצרת סין, על ידי יבואן “אונלי יו סחר ושיווק” בע”מ. בבדיקה שערך משרד הבריאות נמצא כי המוצר מכיל חומר תרופתי האסור במזון ועלול להזיק לבריאות ללא פיקוח רפואי. היבואן חויב להחזיר את המוצר מדרכי השיווק.” על פי ההודעה תוסף זה משווק בבתי מרקחת, משווק ברשת האינטרנט ובבתי טבע כתוסף תזונה בעיקר לשם “הגברת האון הגברי”.

 

דילוג לתוכן