ראשי » הוליסטיקה-כללי, צמחי מרפא, רפואה טבעית, תזונה-דיאטה » תה קמומיל להפחתת כאבי בטן בתינוקות

תה קמומיל להפחתת כאבי בטן בתינוקות

רפואה טבעית : קמומיל לטיפול בגזים, קוליק, התכווצויות, כאבי בטן ועוויתות הקשורות למערכת העיכול

הילד סובל מגזים ומכאבי בטן ? התינוק סובל מקוליק הגורם לו ולכם לחוסר שינה ? הילדה סובלת מהתכווצויות והתקפי כאב בבטן ? קמומיל עשוי לסייע לפתרון הבעיה. שימוש בתמצית או חליטה של פרחי פרח הקמומיל– בבונג מוכרת כתרופת סבתא עתיקת יומין לחיזוק המערכת החיסונית, לטיפול בדלקות ובפרט להקלת כאבי שרירים וכאבי בטן ועוויתות בפרט. 

צמח הקמומיל מכיל רכיבים שונים כמו מנגן, אשלגן, ויטמין A, חומצה טאנית, חומצה אנטמית אפיגנין ועוד והוא נחשב כמחזק את הגוף, מרגיע ומסייע כנגד כאבים, מיחושים, דלקות, פצעים ובמיוחד כמסייע כנגד כאבים הקשורים למערכת העיכול, קוליק בתינוקות, כאבי בטן, התכווצויות במעי, גזים ועוד.

תרופות סבתא וצמחי מרפא : מה מקורו של השימוש בקמומילבבונג והאם מדובר בתרופה מוכחת ? לפולקלור העממי ישנו תוקף רב בעיני הבריות. עם זאת רבים מעדיפים להמנע משימוש בתרופות סבתא ובצמחי מרפא, מחשש לתופעות לוואי ובעיות, ומשום שאינם יודעים לעשות כן בזהירות (לשימוש בצמחי מרפא כמו בכל רכיב אחר יש לעיתים תופעות לוואי, פוטנציאל לאלרגיה והשפעות נוגדות עם תרופות). יחד עם זאת, בקרב אנשים רבים גוברת התופעה של הבנה, מחקר והעמקה בשימוש בתוספי תזונה, צמחי מרפא, תמציות ותרופות סבתא עממיות. תופעה זו הולכת ומתרחבת וקונה לה אחיזה במיוחד נוכח ריבוי המחקרים המאששים את יעילותם של תרופות סבתא שהכרנו כ”תרופות עממיות” ויעילותן הוכחה לאחר מכן בניסוי אמפיריים. מחקרים אודות יעילות הקמומיל בטיפול בכאבים בכלל, כאבי בטן, קוליק ועוויתות מעיים בפרט לא פורסמו, והמלצות תרופת הסבתא מעצם טבען אינן מוכחות אולם אין הדבר מעיד שיעילות כזו לא תמצא במחקרים שיעשו בהמשך כפי שהוכח בתרופות סבתא אחרות.

דילוג לתוכן