ראשי » אימון אישי-קואצ'ינג, הוליסטיקה-כללי, התפתחות אישית-הגשמה עצמית, מודעות עצמית, קואצ'ינג-התפתחות אישית » רגשות רציונליים אייל ויינטר

רגשות רציונליים אייל ויינטר

שם הספר: רגשות רציונליים- איך הרגש מצליח במקום שבו השכל נכשל
מחבר הספר : פרופ’ אייל ויינטר
הוצאת ספרים: הוצאת דביר
סוג כריכה: רכה
מספר עמודים : 243
תחום: רגש, מוח, חברה, שכל, רגשות, אינטואיציה, רציונליות, אייל וינטר, שכלתנות, מערכת ריגשית, מערכת רציונלית, האדם החושב, כעס, אמפתיה.

תקציר: בספרו “רגשות רציונליים- איך הרגש מצליח במקום שבו השכל נכשל” מתאר פרופסור אייל ויינטר, מנהל המרכז לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית את מקומו של הרגש במאבק בין החלטות שכלתניות להחלטות רגשיות ומעניק תובנות מעמיקות אודות חשיבותה של פעולת המערכת הרגשית בשילוב המוח החשוב והרציונלי על פני העדפת החשיבה במערכת הרציונלית בלבד.

בספרו מעמיק פרופסור ויינטר בתובנות אודות המנגנונים שנדמו עד לפני שנים כשתי מערכות מופרדות ומנוגדות של המנגנון הרגשי האימפולסיבי אשר ,מסיט אותנו מבחינה בדבר “הנכון” למול המערכת החושבת והשקולה – “המנגנון השכלתני, הרציונלי הפועל באיטיות אפרורית אך מבטיח החלטה נכונה”. הספר מעניק לקורא מידע רב בתחום קבלת ההחלטות בהקשר של מערכות החשיבה הרגשיות למול המערכות הרציונליות של “האדם החושב” ומבהיר כיצד פועלים יחדיו המנגנון הרגשי והשכלי באופן שלעיתים אינו ניתן להחלטה עד כי “במקרים רבים החלטה המונחית על פי הרגש או האינטואיציה יעילה בהרבה מזו שנעשית לאחר ניתוח מעמיק ומדוקדק של כל תוצאותיה והשלכותיה”.

בין הנושאים בהם דן ויינטר בספרו מלבד המיקוד במנגנונים הרגשיים, האדם המרגיש למול האדם החושב, רציונליות, הוא עוסק גם בנושאים הקשורים לקבלת החלטות, ניהול ועסקים, כלכלה, תורת המשחקים, דילמת האסיר, התחזות רגשית, אמפתיה, סטיגמות ויוריסטיקות, רגשות קולקטיביים , אפקט העדר, אבולוציה ורגשות ועוד.

השאר תגובה

דילוג לתוכן