ראשי » אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, גופנפש, הוליסטיקה-כללי, הילינג, מיסטיקה, רוחניות, רפואה משלימה, תיקשור » צ’קרת מקלעת השמש- מהספר ידי אור

צ’קרת מקלעת השמש- מהספר ידי אור

צ’קרת מקלעת השמש

צ’קרת מקלעת השמש – חלק חמישי מתוך הפרק התשיעי ” התפקוד הפסיכולוגי של שבע הצ’קרות הראשיות” מתוך הספר “ידי אור– מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן. הוצאת מרקם

צ’קרת מקלעת השמש

צ’קרת מקלעת השמש (צ’קרה 3א’) משויכת לעונג האדיר הנובע מידיעה עמוקה של חיבורנו ליקום הסובב אותנו וממקומנו הייחודי בו. אדם שצ’קרה 3א’ שלו פתוחה יוכל להביט בלילה אל השמים זרועי-הכוכבים ולהרגיש שהוא שייך. הוא מעוגן היטב במקומו בתוך היקום. הוא המרכז של היבט הביטוי הייחודי שלו בתוך היקום הנגלה, והוא שואב מכך חוכמה רוחנית.

למרות העובדה שמקלעת השמש היא צ’אקרה שכלית, תפקודה התקין קשור באופן ישיר לחיי הרגש של האדם. עובדה זו נכונה כיוון שהתודעה, או התהליכים השכליים, משמשים לוויסות חיי הרגש שלנו. ההבנה השכלית של הרגשות מכילה אותם בתוך מסגרת מסודרת, ומגדירה את המציאות באופן שאנו מסוגלים לקבלו.

אם מרכז זה פתוח ומתפקד באופן הרמוני, האדם יכול ליהנות מסיפוק עמוק בחיי הרגש בלי להיות מוצף בהם. אולם, כאשר מרכז זה פתוח אך קרום ההגנה שמעליו קרוע, האדם יסבול מתנודות רגש קיצוניות ובלתי נשלטות. הוא עשוי להיות מושפע על ידי מקורות חיצוניים במישור האסטרלי העשויים לבלבל אותו. הוא עשוי ללכת לאיבוד ביקום ובין הכוכבים. בסופו של דבר הוא יסבול מכאב פיסי באותו האזור כתוצאה משימוש-יתר בצ’קרה, והוא עשוי גם ליצור מחלה, כמו תשישות של יותרת הכליה.

כאשר מרכז זה סגור, האדם יחסום את רגשותיו, ואולי לא ירגיש כלל. הוא לא יהיה מודע למשמעות העמוקה של הרגשות, המעניקה מימד נוסף לקיום. הוא עשוי לא להיות מחובר לייחוד שלו ביקום ולתכליתו הגבוהה.
מרכז זה משמש, לעתים קרובות, כמחסום בין הלב למיניות. אם שני המרכזים הללו פתוחים ומקלעת השמש חסומה, הם יתפקדו בנפרד; כלומר, מין לא יהיה קשור באופן עמוק לאהבה ולהיפך. שני אלה נקשרים יפה יחד כאשר האדם מודע לקיומו המושרש היטב ביקום הפיסי, ולשושלת הארוכה של בני האדם שעשו למען יצירת הכלי הפיסי העומד כעת לרשותו. אל לנו להקל ראש בעובדה שכל אחד מאיתנו הוא יצור פיסי במובן העמוק ביותר.
למרכז מקלעת השמש חשיבות רבה בתחושת החיבור האנושי. כאשר ילד נולד, נותר חבל-טבור אתרי, המחבר בינו לבין האם. חבלים או מיתרים אלה מייצגים חיבור אנושי. בכל פעם שאדם יוצר מערכת יחסים עם אדם אחר, צומחים מיתרים בין צ’קרות 3א’ של שניהם. ככל שהחיבור בין שני האנשים חזק יותר, כך יהיו המיתרים שביניהם רבים יותר וחזקים יותר. כאשר מערכת היחסים מסתיימת, מיתרים אלה יינתקו בהדרגה.

כאשר אנשים נמצאים במערכת יחסים, מתפתחים מיתרים גם בין צ’קרות אחרות שלהם, אך מיתרי הצ’אקרה השלישית מעלים כנראה מחדש את קשרי התלות בין הילד לאם, ויש להם חשיבות רבה בתהליך הטיפולי במונחים של transactional analysis. ניתוח עסקתי  הוא שיטה לאבחון טבעם של היחסים שיש לכם עם אנשים אחרים. האם אתם מתייחסים אליהם כפי שילד מתייחס להורה (ילד/הורה)? או האם אתם מתייחסים אליהם כאילו הם הילד ואתם הבוגר (בוגר/ילד)? או שמא אתם מתנהגים כבוגרים?

סוג זה של ניתוח עשוי לגלות דברים רבים על התגובות האישיות שלכם לאנשים אחרים. התבנית של מיתרי הצ’אקרה שבניתם במשפחה הראשונית שלכם תחזור על עצמה בכל מערכות היחסים שתבנו לאחר מכן. לגבי ילד, מיתרי הילד/אם מייצגים דבר זה בדיוק, כלומר, יחסי ילד/אם. כאנשים בוגרים, קרוב לוודאי שתצמיחו מיתרי ילד/אם תלותיים בינכם לבין בני-זוגכם. ככל שאתם מתפתחים במהלך החיים ומתבגרים, אתם מתמירים מיתרים אלה בהדרגה לדגם של בוגר/בוגר.

לרכישת הספר “ידי אור – מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן בהוצאת מרקם

דילוג לתוכן