ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, צמחי מרפא, רפואה טבעית » צמחי מרפא: צמח מרפא סיני נגד האנגאובר

צמחי מרפא: צמח מרפא סיני נגד האנגאובר

מחקר חדש מוכיח: צמח מרפא סיני מסייע לטיפול בהאנגאובר ובנזקי שימוש יתר באלכוהול

צמחי מרפא הם התרופות הטבעיות של הטבע, והם מתנת כדור הארץ הטומנת בה את המזור למגוון מחלות, כך סבורים הרבולוגים ומטפלים במגוון שיטות רפואה מסורתית. כעת, חוקרים הוכיחו מדעית כי רכיב בצמח עץ הצימוקים- הובניה Hovenia המשמש ברפואה המסורתית כנגד האנגאובר, מצליח לסתור תסמיני הרעלת אלכוהול המוכרת כהנגאובר (חמרמורת) הנגרם בשל שתיית אלוכוהל מרובה 

צמחי מרפא. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc1-sa. צילום: Loc Huynh

צמחי מרפא. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc1-sa. צילום: Loc Huynh

החוקרים מצאו כי החומר דיהידרומיריסטין dihydromyricetin שהוא רכיב בצמח המרפא Hovenia חוסם את הפעילות של האלכוהול ואת השפעות על המוח ועל הנוירונים, וכך הוא מפחית באופן רצוני את צריכת האלכוהול וללא תופעות לוואי. ממצאי המחקר התבססו על ניסוים שנערכו בחולדות מעבדה.
החוקרים מצאו כי דיהידרומיריסטין dihydromyricetin חוסם את השפעתו של האלכוהול על המוח ובפרט על הקולטנים של GABA במוח. ככלל, אלוכהול מעצים את השפעת קולטני הGABA בהפחתת פעילותם של התאים במוח, מפחית את היכולת לתקשר ומגביר את העייפות, סימפטומים מוכרים של שיכרות.
השלב הבא של החוקרים הוא מקרים בבני אדם.

ממצאי המחקר מסייעים לקידום פיתוח רכיב שיסתור הרעלת אלכוהול- כלומר שתייה מוגזמת של אלכוהול שגורמת להנגאובר למשל ויפחיתו תלות והתמכרות של אנשים לשימוש באלכוהול בעקבות כך, באופן שעשוי לסייע במציאת טיפול כנגד שתיינות- ו”הכל תודות לרכיבים ייחודיים מן הטבע” לדברי החוקרים.

המחקר מומן על ידי המכון הלאומי לבריאות בארה”ב, נערך על ידי חוקרים אמריקאים מהמחלקה לפרמקולוגיה מולקולארית רפואית בבית הספר לרפואה באוניברסיטת קליפורניה שבארצות הברית, וממצאיו פורסמו לאחרונה בכתב העת המדעי Journal of Neuroscience