ראשי » אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, הוליסטיקה-כללי, הילינג, רוחניות, רפואה משלימה » צ’אקרת מרכז הניהול השכלי – מהספר ידי אור

צ’אקרת מרכז הניהול השכלי – מהספר ידי אור

צ’אקרת מרכז הניהול השכלי

צ’אקרת מרכז הניהול השכלי – חלק שתים עשרה מתוך הפרק התשיעי ” התפקוד הפסיכולוגי של שבע הצ’קרות הראשיות” מתוך הספר “ידי אור –מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן. הוצאת מרקם

צ’אקרת מרכז הניהול השכלי

(צ’קרה 6ב’) מרכז הניהול השכלי/רצוני בצד האחורי של הראש, משויך למימוש הרעיונות היצירתיים המתגבשים באמצעות המרכז שבמצח. אם מרכז ניהול הרצוןי פתוח, רעיונותיו של האדם מלוּוים בעשייה הולמת, הגורמת להם להתממש בעולם הפיסי. אם צ’קרה זו אינה פתוחה, לאדם יהיו קשיים רבים בהוצאת רעיונותיו אל הפועל.

מתסכל במיוחד הוא המצב שבו המרכז הקדמי (6א) פתוח בעוד שהאחורי סגור. יש לאדם רעיונות יצירתיים רבים, אך נראה שמשהו תמיד משתבש בדרך. בדרך כלל נלווה לכך תירוץ כלשהו, המטיל את האשם בתקלה על העולם החיצון. אדם זה זקוק בדרך כלל לאימון בביצוע, צעד אחרי צעד, של הדברים אותם הוא רוצה לבצע.

תוך כדי אימון כזה עתידים לעלות רגשות רבים. “איני יכול לסבול ציפיה כה ארוכה”; “איני רוצה לקחת אחריות על העתיד לקרות”; “איני רוצה לבדוק רעיון זה במציאות הפיסית”; “אינני מקבל תהליך ארוך זה של יצירה, אני פשוט רוצה שזה יקרה בלי כל-כך הרבה עבודה”; “אתם תעשו את העבודה, אני אהיה איש הרעיונות”. אדם זה חסר, מן הסתם, את האימון המוקדם בביצוע צעדים פשוטים בעולם הפיסי במטרה להשיג את היעד שהוא בחר. כנראה שהוא גם מתנגד לקיום במציאות הפיסית, ומעמיד את עצמו במצב של מתלמד.

מאידך, אם מרכז זה פועל בכיוון השעון ומרכז הרעיונות פועל כנגד כיוון השעון, אנו נתקלים במצב מצער עוד יותר. אדם זה, גם אם תפישותיו הבסיסיות אינן מעוגנות במציאות, עדיין ייגש להוציא את תפישותיו המעוּותות אל הפועל, ובמידה מסוימת של הצלחה. לדוגמה, אם אתה מאמין כי העולם הוא מקום נבזי, שבו “כל אחד פועל למען עצמו, ולכן צריך פשוט לקחת את מה שרוצים”, ויש לך היכולת לעשות זאת כי אתה יודע כיצד, כלומר, ניהול הרצון שלך מתפקד כהלכה, אזי אתה עשוי לפעול כפושע. במקרה כזה קרוב לוודאי שגם הלב חסום. חייך יוכיחו במידה מסוימת את נכונות רעיונותיך. אתה תצליח במידה מסוימת עד שתיתפס. או אולי, אם המבנה שלך הוא כזה, תנסה להביא לביצועם של דברים שפשוט אינם ניתנים לביצוע בעולם הפיסי. לחלופין, אתה עשוי להיות הכוח המבצע את רעיונותיו של אדם אחר, יהיו אשר יהיו.

 

לרכישת הספר “ידי אור – מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן בהוצאת מרקם

 

דילוג לתוכן