ראשי » אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, הוליסטיקה-כללי, הילינג, רוחניות, רפואה משלימה » צ’אקרת מרכז המצח – מהספר ידי אור

צ’אקרת מרכז המצח – מהספר ידי אור

צ’אקרת מרכז המצח

צ’אקרת מרכז המצח – חלק אחד עשרה מתוך הפרק התשיעי ” התפקוד הפסיכולוגי של שבע הצ’קרות הראשיות” מתוך הספר “ידי אור– מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן. הוצאת מרקם

צ’אקרת מרכז המצח

מרכז המצח (צ’אקרה 6א’) מיוחס ליכולת ההדמיה וההבנה של תפישות מחשבתיות. בכך נכללות תפישותיו של האדם לגבי המציאות והיקום, או האופן שבו האדם רואה את העולם והאופן שבו הוא סבור שהעולם עשוי להגיב כלפיו. אם מרכז זה פועל כנגד כיוון השעון, האדם יבלבל תפישות מחשבתיות או שדימוייו בנוגע למציאות יהיו מוטעים, ובדרך כלל שליליים. האדם האוחז בדימויים אלה משליך אותם על פני העולם ויוצר על פיהם את עולמו. אם מרכז זה סתום וחלש, רעיונותיו היצירתיים של האדם יהיו בדרך כלל חסומים, פשוט משום שכמות האנרגיה הזורמת דרך מרכז זה תהיה קטנה.

אם למרכז זה תנועה חזקה כנגד כיוון השעון, האדם יהיה מסוגל להקרין רעיונות שליליים בעלי עוצמה. אם תכונה זו מופיעה בשילוב עם מרכז ניהול שכלי המתפקד בעוצמה, (צ’קרה 6ב’ בחלקו האחורי של הראש) הדבר יכול לחולל הרס רב בחייו של האדם.

במהלך התהליך הטיפולי, של הטיהור או הזיהוי וההרחקה של דימויי-אמונה שליליים, קרוב לוודאי שמרכז זה יפעל בכיוון המנוגד לשעון, בעת שדימוי כלשהו עולה במערכת האנרגטית ומתחיל לתפקד באופן דומיננטי, גם אם בדרך כלל הוא פועל בכיוון השעון. תהליך טיפולי זה מעמיד את הדימוי במרכז הבמה, וגורם לו לבוא לידי ביטוי בחייו של האדם. באמצעות הסיוע הטיפולי, האדם יוכל להבין את הדימוי ולראותו כפי שהוא. אז ישנה המרכז את כיוון פעולתו, וישוב וייסוב בכיוון השעון.

מטפל מיומן יוכל בדרך כלל להבחין בסוג זה של תנועה כנגד כיוון השעון על פי אי-היציבות הרגשית הנלווית אליה. למטפל יהיה ברור כי אין זה מצב הדברים הרגיל. לדוגמה, הצ’קרה עשויה אפילו להראות סימנים של תנועה כאוטית, על פיה יודע המטפל כי סוגיה הנוגעת לאחת מתפישות המציאות של המטופל מזעזעת קשות את אישיותו של המטופל.

 

לרכישת הספר “ידי אור – מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן בהוצאת מרקם

 

דילוג לתוכן