ראשי » אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, הוליסטיקה-כללי, הילינג, רוחניות, רפואה משלימה » צ’אקרת המרכז – מהספר ידי אור

צ’אקרת המרכז – מהספר ידי אור

צ’אקרת המרכז

צ’אקרת המרכז – חלק עשירי מתוך הפרק התשיעי ” התפקוד הפסיכולוגי של שבע הצ’קרות הראשיות” מתוך הספר” ידי אור -מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן. הוצאת מרקם

צ’אקרת המרכז

היבט ההטמעה, המתרחש בצד האחורי של הצ’קרה החמישית (5ב’), שלעתים מכונה המרכז המקצועי, מתייחס לתחושת העצמי של האדם בתוך החברה שלו, המקצוע שלו ובקרב עמיתיו. אם האדם אינו מרגיש בנוח בתחום זה של חייו, הוא עשוי בהחלט לחפות על אי-נוחות זו באמצעות יוהרה אשר תשמש כפיצוי על חוסר הערכה עצמית.

המרכז האחורי של הצוואר יהיה בדרך כלל פתוח במקרה שהאדם עוסק בעבודה המתאימה לו, מצליח בעבודתו, ושבע רצון מכך שזו משימתו בחיים. אם האדם בחר במקצוע בעל אתגר ומספק כאחד, ומקדיש את המיטב שבו לעבודתו, יהיה מרכז זה במלוא פריחתו. האדם יצליח במקצועו ויזכה לתמיכה ולהזנה מן היקום.

במקרה שהדבר אינו כך, האדם יימנע מלתת את המיטב שבו. הוא לא יצליח בעבודתו ויסתיר את חוסר ההצלחה באמצעות יוהרה. בסתר לבו הוא “יודע” כי הוא יכול להיות “טוב” יותר אם יעשה כמיטב יכולתו או אם ימצא עבודה מאתגרת יותר. משום מה טיפוס זה לא יעשה אף אחד מן הצעדים הללו, וישמור על מעטה היוהרה כדי להימנע מן הייאוש האמיתי המסתתר מאחוריה. הוא יודע שהוא לא מצליח בחייו. קרוב לוודאי שישחק את תפקיד הקרבן, ויכריז כי החיים לא העניקו לו הזדמנויות נאותות לביטוי כישרונו הגדול. עליו לשחרר יוהרה זו, ועליו לחוש את הכאב ואת הייאוש ולשחרר אותם גם כן.

במרכז זה אנו חושפים גם את הפחד מפני כישלון, המונע אותנו מליטול סיכון, לצאת וליצור את הדבר שלו אנו כה משתוקקים. הדבר נכון גם לגבי חברויות אישיות, ולגבי החיים החברתיים בכלל. באמצעות ההימנעות ממגעים, אדם זה נמנע מלחשוף את עצמו, ומלחוות את התחושה של חוסר אהדה מחד, ומתחרותיות ויוהרה כמו, “אני טוב ממך; אינך מספיק טוב בשבילי”, מאידך.

כיוון שתחושות הדחייה שלנו נובעות מבפנים, ורק אחר כך אנו מטילים אותן החוצה על אדם אחר, אנו נימנע מהקשר עם אותו האדם במטרה להימנע מדחייה. נטילת הסיכון הכרוך בבחירת המקצוע שאנו משתוקקים אליו, התקדמות לעבר הקשרים שאנו משתוקקים להם, וחשיפת רגשותינו בנושאים אלה, הן דרכים לשחרור רגשות אלה, אשר מביא לפתיחתה של צ’קרה זו.

לרכישת הספר “ידי אור – מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן בהוצאת מרקם

דילוג לתוכן