ראשי » הוליסטיקה-כללי, נטורופתיה, רפואה טבעית, תזונה-דיאטה » פרי הפיטאיה

פרי הפיטאיה

פירות לבריאות: פיטאיה 

פיטאיה היא שיח פרי, סוג של קקטוס, אותו מגדלים גם בארץ. מוצאו של צמח זה ממכסיקו ודרום אמריקה. הוא פורח בלילות ויש לו מספר זנים, השונים בצורתם ובטעמם. מבחינה בריאותית, צמח זה נמצא משפר את הזיכרון ואת חילוף החומרים.
אכילת פירותיו של צמח הפיטאיה מורידה באופן טבעי רמות סוכר בגוף. יש בו כמות חלבון רבה יותר מאשר במרבית הפירות העסיסיים ובכך הוא עוזר לחילוף החומרים. הפרי גם מכיל כמות רבה של סידן, שתורמת לבריאות העצמות והשיניים. יש בו הרבה סיבים ובכך הוא עוזר נגד עצירות ובעיות מעיים נוספות והוא נם עוזר ללחות ולבריאות של העור.

פריו של צמח זה מעורר תאבון ובכך הוא מחזק חולים ומתאוששים ממחלות קשות, להם יש תאבון דל. הוא נוגד חמצון רב עוצמה ועוזר בגוף למניעת נזקי רדיקלים חופשיים. הוא מוריד באופן טבעי רמות גבוהות של לחץ-דם ושל כולסטרול ועוזר גם לסובלים מבעיות נשימה ואסתמה.

בנוסף לסידן, פרי זה עשיר במגוון של רכיבי תזונה נוספים כמו ויטמיני C,1B, ניאצין, 2B, קרוטן והמינרלים זרחן וברזל. יש בו מינרלים שונים נוספים וכ- 83% מים – המיץ שלו. בזכות הכמות הרבה של ויטמין C שבו הוא עוזר לחיזוק המערכת החיסונית ולריפוי פצעים ופציעות בדרך טבעית. הוא עוזר גם לסילוק מתכות כבדות מן הגוף ובכך מנטרל את נזקיהן. ניתן לאוכלו כמו שהוא או לשתות אותו כמיץ, לבדו ו /או עם פירות אחרים.

מקורות וקריאה נוספת
Enjoy the health benefits of Dragon Fruit
Wednesday, November 16, 2011 by: Shona Botes
http://www.naturalnews.com/034163_dragon_fruit_health_benefits.html#ixzz1fTe69Lx8
http://len7288.hubpages.com/hub/Health-Benefits-of-Dragon-Fruit
http://www.naturalfoodbenefits.com/display.asp?CAT=1&ID=41
http://www.drgranny.com/food-nutrition/health-benefits-of-dragon-fruit/

* האמור במאמר זה אינו בגדר ייעוץ או מרשם רפואי אלא מידע שהופיע בעיתונות מדעית או ברשת האינטרנט. על מי שנזקק לטיפול, יש לפנות לרופא או תזונאי, בהתאם למצבו.

מאת: ד”ר מרדכי הוכברג Ph.D, תזונאי. מתוך כתב העת “תזונה פלוס”. לרכישת מנוי, התקשרו 08-9407466