ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, נטורופתיה, צמחי מרפא, רפואה טבעית » פרופוליס

פרופוליס

מהי תערובת הפרופוליס ? למה היא משמשת ומה היא מכילה ?

מהו פרופוליס ?
פרופוליס (בלעז: Propolis ) היא תערובת שנאספת על ידי דבורים אשר מכילה חומרים אורגניים מחרקים שונים, נאספת על ידי דבורים אשר מכילה חומרים אורגניים מחרקים שונים, נאספת על ידי דבורים אשר מכילה חומרים אורגניים ולא אורגניים ובהם שרף עצים, אבקת פרחים, שאריות מחרקים שונים, רוק של דבורים ודונג.
הדבורים משתמשות בפרופוליס על מנת לתקן חלות דבש פגועות, לתקן פגיעות בתאי הכוורת, לדפן חללים בקן, להתאים פתחים, לאטום תאי וולד, להיגייניה וכחומר מחטא ומגן.

מה מכיל פרופוליס ?
פרופוליס מכיל בעיקר שרף עצים. רכיב משמעותי נוסף המצוי בתערובת הפרופיליס בריכוז גבוה הוא דונג וחומצות שומן. כמו כן מכיל פרופוליס שמנים אתרים ואבקת פרחים במינון פחות מכך ובמינונים קטנים יותר כוללת תערובת הפרופוליס גם חומצות כמו חומצה פרולית, חומצה בנזואית ופלבואינים שונים, חלבונים וחומצות אמיניות כמו ארגינים, ויטמינים, מינרלים, סטרואידים, לקטונים, קווינונים וסוכרים.

למה משמש פרופוליס ?
בעבר שימש החומר ברפואה העממית וכן כחומר אגד להדבקה, לאיטום ולשימור.
כיום, מלבד השימוש הרפואי הנרחב שלו, והשימוש הקוסמטי של הפרופוליס לטיפוח העור, שיקום שלו כחומר נפוץ בתעשיית הקוסמטיקה, וכתוסף טיפולי נוגד חימצון, פרופוליס משמש בני אדם במספר תהליכים ובהם שימוש לצורך פיטום והשמנת בעלי חיים, עידוד הטלת ביצי תרנגולות ושימור מוצרים.