ראשי » הוליסטיקה-כללי, פנג שוואי, רפואה משלימה » עקרונות עיצוב הבית לפי פאנג שווי

עקרונות עיצוב הבית לפי פאנג שווי

עקרונות וכללים של עיצוב הבית לפי שיטת פנג שווי

פנג שווי היא שיטה סינית מבוססת גיאומנסיה לסידור עצמים דוממים במרחב הסביבתי על מנת להביא להרמוניה וסדר בסביבה, ובכך לעודד זרימה של אנרגיית הצ’י Chi.
לפאנג שוואי מספר עקרונות המדגישים את הצורך בזרימת אנרגיה ואור בבית, וכן ארגון, נקיון, סדר והרמוניה בחללי בית. מן העקרונות נגזרים מספר כללים לעצוב הבית, סידורו ואחזקתו באופן קבוע ושוטף:

– ארגון ויעילות במרחבי הבית מצריך סילוק של חפצים ישנים, מקולקלים, בעלי פינות מחודדות ואובייקטים שאין בהם צורך, החוסמים את הזרימה בבית.  

סמל של שיטת פנג שוואי. מקור: ויקיפדיה ברשיון cc3-by-sa. מאת: Connormah

סמל של שיטת פנג שוואי. מקור: ויקיפדיה ברשיון cc3-by-sa. מאת: Connormah


– הכניסה לבית צריכה להיות מסודרת, נקייה, מזמינה, נטולת מכשולים ועומס חפצי ומאירת פנים לבאים כמבואה מלאה אנרגיה חיובית ונקיה לביתכם. כך גם המבואה של הבית עצמו לאחר הכניסה, צריכה להיות מוארת, פתוחה, מאורגנת ונקיה, גדורה, ומזמינה.

– הסלון בבית: על פי הפנג שוואי הסלון צריך להיות מסודר, פתוח וכולל צמחיה, תמונות נוף, ולעצב את הסלון כך שהספות יהיו קרובות לקירות בגבן ובסמיכות זו לזו באופן שיביא לקרבה וחמימות ביתית. על פי הפנג שוווי יש לשלב צמחים אך צמחים מפלסטיק למשל שאינם חיים אינן טובים לזרימה האנרגטית.

– חדר שינה: על פי השיטה יש לארגן את חדר השינה באופן שימנע מעודף חפצים, גודש, בלאגן, מדפים מרובים, שהמיטה תאפשר למי שנמצא בה לראות את הכניסה לחדרו באופן ברור, אך המיטה לא צריכה להיות ממוקדמת ישירות מול נתיב הזרימה הישר מול הדלת.

– שירותים: יש לשמור על הניקיון, האיוורור, הסדר וההיגיינה בחדר השירותים ושל האסלה וכן לסגור את מכסה האסלה כשהיא אינה בשימוש .

תגיות:
דילוג לתוכן