ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, רפואה טבעית, תזונה-דיאטה » סוכרת בצעירים סינים פי 4 מבארה”ב

סוכרת בצעירים סינים פי 4 מבארה”ב

תזונה לא בריאה: שכיחות מחלת הסוכרת בבני 7-17 בסין פי 4 מבארצות הברית

מיליארד סינים טועים ? מחקר חדש מצביע על עליה בהיקף הסוכרת בסין כך שצעירים בני 7 עד 17 חולים בסוכרת בשיעור גבוה פי 4 מבארצות הברית בה ממילא שכיחות הסוכרת גבוהה.

מחלת הסוכרת בארצות הברית, המתלווה לשיעורים הגבוהים של השמנת יתר ועודף משקל נחשבת כמגיפה בעלת נזקים עצומים. ממצאי מחקר חדש מגלים כי גם בסין, בעקבות שינויים באורח החיים, עלו שיעורי התחלואה במחלת הסוכרת לרמות גבוהות וכי שכיחות מחלת הסוכרת בקרב צעירים ובני נוער הינה פי 4 מהשכיחות של המחלה בקרב צעירים בארצות הברית.  

מזון מהיר- פאסט פוד. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי Public Domain . צילום : Mode7

מזון מהיר- פאסט פוד. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי Public Domain . צילום : Mode7

כך, מתחוור כי אורח החיים המערבי המעודד צריכת מזון מהיר וג’אנק פוד גורמת לעליה במשקל שבצידה השמנה ועודף משקל, עליה בשכיחות מחלות לב וכן עלייה בשכיחות מחלת הסוכרת בקרב מבוגרים וצעירים כאחד.

ממצאי מחקר חדש שהתפרסם לאחרונה בכתב העת Obesity Review מעלה כי בסין עלו שיעורי החולים בסוכרת בקרב האוכלוסיה הצעירה, באופן משמעותי. אוכלוסיה זו חשופה לשינוי תרבות הצריכה התזונתית המערבית ולשינוי בהרגלי הפעילות הגופנית ותרבות הפנאי כך שההשפעה עליה משמעותית.

כך מצאו חוקרים כי חלה עליה משמעותית בסיכון של צעירים כמו גם מבוגרים בסין לחלות במחלות לב ובעיות קרדיו וסקולריות. וכעת מוסיפים החוקרים ומדגישים כי מעבר להתרחבות מגיפת ההשמנה ועודף המשקל גם בסין, בדומה לארצות הברית, בסין עלו הנזקים הנלווים של זו לכדי תופעה של מגיפת סוכרת בסין שתכלול 1.7 מליון ילדים סוכרתיים בגילאי 7 עד 17 בסין וכ28 מליון ילדים במצב טרום סוכרתי.
כך מצאו החוקרים במחקרם כי שיעור הילדים בני 7 עד 17 עם בעיות סוכרתיות גבוה פי 4 משיעורם בארצות הברית !

 

דילוג לתוכן