ראשי » הוליסטיקה-כללי, התפתחות אישית-הגשמה עצמית, מדיטציה, מיסטיקה, קואצ'ינג-התפתחות אישית, תיקשור » סבתא טווילה ושבט הסנקה

סבתא טווילה ושבט הסנקה

סבתא טווילה ושבט הסנקה

שבט הסנקה, שגר בשמורת קטרוגוס שבמדינת ניו יורק, מונה שמונה משפחות. לכל משפחה יש תחום עיסוק שהיא מומחית בו.
אחת המשפחות המסקרנות והמעניינות של שבט הסנקה היא משפחת הזאב, משפחה של פילוסופים ומורים. למשפחה זו שייכת סבתא טווילה הרב ניץ, שהייתה חלוצה בתחום לימוד הפילוסופיה האינדיאנית וחשפה לעולם המערבי ולאדם הלבן גישה לחומרים מקודשים אלה שלא היו זמינים למי שאינו אינדיאני. היא למדה על הפילוסופיה מאימא שלה ומסבא שלה מוזס שונגו, שהיה אחרון הגברים הרוחניים של שבט הסנקה, וייסדה את בית ספרWolf Clan Teaching Lodge ללימוד הפילוסופיה המקודשת.

לכל מקום בעולם יש מזרח
סבתא טוואילה קוראת למזרח ולמערב “הילוך האדמה” היא רואה במזרח ובמערב יחד את תולדות הזמן של ההולך על שתיים כי שני אלה מתארים בעצם את הזמן. במזרח עולה השמש ובמערב היא שוקעת וביניהם האדם חי את חייו בזמן שהוא פועל, נושם ומגשים חזון. לכל אחד מאתנו ניתן זמן קצת שונה להיות בעולם הזה ותפיסת הזמן משתנה מאדם לאדם. לכל מקום בעולם יש מזרח ,מערב, דרום וצפון ייחודיים לו ולכן מהלכים בכל אזור גיאוגרפי יצורים אחרים שמרכיבים תתי אישיות ספציפיים לכל אזור בצורת עצים, אבנים, בעלי חיים וכמובן בני אדם.

תנסו לזכור מתי קיבלתם רעיון
חשוב לזכור שכאשר אנו רוצים לקבל רעיון שמגיע מהמזרח שלנו, זה לא יספיק כשלעצמו כי בנוסף עלינו ללמוד לראות בבירור את הרעיון, לזהות אותו ולכבד אותו אחרת הוא יחלוף וישכח. תנסו לזכור כמה פעמים קיבלתם רעיון נהדר אבל לא באמת האמנם שאתם מסוגלים להגשים אותו? לכן חשוב לכבד את הרעיונות שאנחנו מקבלים ומומלץ לרשום את הרעיונות הרלוונטיים. לפעמים כשמגיע אלי מטופל ואחרי שאני בונה לו את מפת הטוטם האינדיאני האישית שלו אני תמיד מתבונן ראשית כל בחיה שיושבת במזרח כדי לדעת מה הקליינט צריך במיוחד. אם זו פגישה ראשונה שלו איתי אני מתחשב מאוד בסיפור של החיה שיושבת שם כדי לדעת מאיפה להתחיל אתו בכלל.

 עצה טובה מעולם החי
לפעמים אני מקבל טלפונים של sos מלאים בעיות שצצות למטופלים שלי והם זקוקים לעצה טובה או לרעיון אז אני מבקש מהם לתת לי רבע שעה ואז אני עושה מדיטציה כשאני מבקש להתחבר לבעל החיים שלהם שנמצאת בצד המזרחי ומוסיף למדיטציה את החיה שלי שיושבת במזרח ואז אני מכניס את המסתוריות הגדולה לתמונה ואני מתפלל:
“הו רוח גדולה, השכינה האלוהית
של כל דבר עכשיו ולעד.
הו רוח גדולה, המוח הנצחי
שמחשבותיה זורמות בלי סוף.
אנא הדריכי אותי, בהשראה שלך
לקבל רעיון טוב עבור…….
להוסיף את…… לתוכנית ההרמוניה שלך
אנא צרי במוחי הדרכה עבור אדם שפנה אלייך
ואני בתודה יהלל את שמך לעד.
אמן

 קבלת תשובה
כשהמסתוריות רואה לנכון היא נותנת לי מיד תשובה עבור אדם מסוים שצריך אבל גם קורה שאין לי תשובה ואז אני מנתק את הטלפון ומשחרר ולפעמים הרעיון מתקבל אחר כך בזמן אחר. לפעמים קורה גם שאחרי התפילה הקליינט מקבל לבד את התשובה .המסתוריות הגדולה עובדת באופן שווה עם כולנו אני רק מזכיר לקליינטים שלי את זה כשצריך.

שלכם
דורון אורסיאנו

דורון אורסיאנו-ויטנר עוסק מזה שני עשורים בהכנת ‘תעודות זהות של הנשמה’ מאבחן ומיעץ באמצעות מעגל הצבעים האינדיאני וקריאה בקלפי טוטם בעלי החיים ע”פ הפילוסופיה האינדיאנית.

דילוג לתוכן