ראשי » הוליסטיקה-כללי, מיסטיקה, נומרולוגיה » משמעות המספרים בנומרולוגיה

משמעות המספרים בנומרולוגיה

נומרולוגיה ומספרים. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי Public Domain. מתוך ספר האלכימיה והמאגיה

נומרולוגיה ומספרים. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי Public Domain. מתוך ספר האלכימיה והמאגיה

מה המשמעות הטמונה בכל אחד מ-9 המספרים לפי תורת הנומרולוגיה ?

שיטת הנומרולוגיה היא שיטה המבוססת על תורה מיסטית עתיקת יומין המיועדת להעניק למאובחן הבנה אודות חייו בהווה ולגבי עתידו וגורלו באמצעות ניתוח והבנה של מספרים משמעותיים בחייו שמקורם בתאריכים חשובים (כמו תאירכי לידה), גימטריה של שמות ועוד.

מה מייצג כל אחד מהמספרים 1 עד 9 בנומרולוגיה ?

המספר 1 מבטא בריאה, ראשית, פתיחה, התחלה. הוא מייצג את הבריאה ולכן את עוצמת האלוהות וקשור לתכונות של הנהגה, הובלה, שלטון, תהילה, כוח ועוצמה.

המספר 2 מייצג את השניות, הנשיות וגם מסמל הכפילות, הדואליות, האיזון, הנשיות, ההתפתחות המפרה, ספקנות והעדר נחרצות, וקשור לתכונות של רכות והכלה, עדינות והבנה, רגישות וחום, נשיות ומשפחתיות, שאיפה להרמוניה.

המספר 3 מבטא איחוד משולש של יצירה, שילוב עוברי של בריאה הנוצרת מיסוד הבריאה והרוך יחד- חיבור של המספר 1 עם המספר 2- מיזוג של יסוד הבריאה האלוהי ויסוד הנשיות והרוך, השניות וכן מייצג את הצמיחה והתנועתיות, החופש והמרחבים, הדמיון, העשייה והיצירה, הכשרון, החברותיות והביטוי.

המספר 4- מבטא את הגשמיות, מוחשיות, החומר, הפעולה המוצקה, הממשית, ההגיון והסדר, ומייצג את התכונות הקשורות לכך כמו סדר וארגון, משמעת ושקדנות, סבלנות ושימת לב לפרטים, אחריות וקפדנות.

המספר 5- מבטא זרימה ותנועה, חופש ודינמיות, תקשורת, שינוי וצמיחה פיזית ורוחנית, וקשור לתכונות כמו דינמיות, חדוות חופש ומסעות, מהירות, חן אישי ויכולת תקשורתית ויכולת ביטוי פורה, יחסי אנוש ותקשורת בינאישית טובה, חביבות וחיוביות.

המספר 6- מבטא הרמוניה ושלמות, אהבה, משפחתיות, צדק, וקשורים לתכונות של עשיה של תיווך וגישור על פערים לצורך יצירת הרמוניה, חברותיות ומשפחתיות, מתחשבים, גמישים, אכפתיים ותורמים לחברה.

המספר 7 – מסמל את הקדושה הרוחנית, היסוד הרוחני, הרהור פנימי, למידה והעמקה, פילוסופיה, רוח ומיסטיקה, התכנסות והתבודדות, רכישת דעת וקשור לתכונות של אמונה ומודעות רוחנית, הסתגרות, הבנה מעמיקה, למידה והעשרה פנימית, התבוננות, העמקה, ניתוק.

המספר 8 – מייצג את החומריות וכמיהה להישג, יחד עם יסוד ההמשכיות האינסופי (8 הפוך כמבטא את סמל האינסוף), את הרב תחומיות ואת החומריות. המספר 8 קשור לתכונות כמו הבנה עסקית וכלכלית, שאיפה לחומר, רכושנות, הצלחה, שאפתנות ותכליתיות.

המספר 9 – מבטא את המעגל הכמעט סגור (בדומה לצורת הספרה 9) את סגירת המעגל והשלמתו, את הסוף וההתחלה, את המעגליות והמחזוריות –התחילה והסיום, וקשור לתכונות של הדרכה וטיפול, הגשמה ועשייה אידאליסטית, עזרה, אכפתיות והענקה

המספר 10 – מספר זה הוא דו ספרתי ולכן יש לחבר את ספרותיו שמניבות את הספרה 1 בעל משמעות הבריאה והעוצמה אך יחד עם זאת הוא בעל משמעות של החיבור בין 0 ל-1 והוא קשור לבריאה וסיומה, מייצג השלמה, תום, וסגירת מעגליות שלמה והרמוניה.

דילוג לתוכן