ראשי » הוליסטיקה-כללי, מיסטיקה, תיקשור » מסרים מהטבע לשנה החדשה 

מסרים מהטבע לשנה החדשה 

מסרים מהטבע לשנה החדשה 

לקראת השנה החדשה מגיעים מסרים מהשכנים שבאגמון החולה, מה אומר העגור שנודד עד אלינו בכל שנה ומעולם לא מוותר על ביקור בארצנו בחגי תשרי, מה אומרת הנוטריה השחיינית ומה מסמל הקרפיון (לא גפילטפיש)

טבע. צמחיה. צילום: מערכת פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

טבע. צילום: מערכת פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

החגים הם זמן מצוין לתכנן ולהגדיר עם עצמנו מחדש את החזון לשנה הבאה, זה זמן שבו אנחנו עוצרים לרגע את המרוץ המטורף של החיים כדי להתבונן ביופי שנמצא מסביבנו אשר אליו אנו פעמים רבות מתייחסים כמובן מאליו. אבל אם נבין שהיקום מדבר אלינו כל הזמן ומנהל שיחות איתנו באמצעות מה שקיים מסביבנו גם נקבל מסרים מפתיעים מאוד שיכולים להועיל מאוד להמשך דרכנו.

החי והצומח מדבר אלינו
בכל מקום בו אנו גרים יש צמחים, אבנים ובעלי חיים שאופייניים מאוד למקום. ברגע שמבינים את המשמעות שלהם אנחנו יכולים גם להבין את המסר המיוחד שהם נושאים איתם, לדוגמא יש בעלי חיים שנמצאים כאן כל השנה כמו הנוטריה השחיינית שנמצאת באזור אגמון החולה וכאשר אתם נתקלים בה כדי לכם להבין את המסר שלה, הנוּטִרָיה מסמלת את השבריריות של המערכות האקולוגיות שלנו, בה כל שינוי קטן עלול לגרום להרס גדול. היא מלמדת שלתזונה יש השפעה עצומה על הנפש. למעשה, האיזון שלנו תלוי במידה רבה במזונות אותם אנו בוחרים לאכול. אכילה מאוזנת מנקה את העומס הרגשי ומחדשת את האנרגיה. הנוטריה שואלת האם אנו נמנעים מחשיבה מנטלית ונוטים לפעול רק על פי תשוקות רגעיות. עלינו לשים לב להתנהלות אוטומטית שאין בה מחשבה או תכנון. הנוטריה מציעה שלא נאבד אחיזה ושליטה על חיינו, ונהרהר במעשינו ממש כמו האינדיאנים, שחושבים שבעה דורות קדימה לפני כל החלטה.

אלפי עגורים מביאים מסר לשנה החדשה
נוכחותם של העגורים בסביבתנו מורגשת היטב, קולותיהם נשמעים מרחוק כאשר קבוצה עצומה מרחפת מעלינו, צווחותיהם נשמעות ונושאות מסרים שנעים ומתפזרים לכל עבר. יחד עם העגורים מגיעות להקות עצומות של חסידות ושקנאים שגם להם יש כמובן מסר בשבילנו: כאשר רוח השקנאי נכנסת לחיינו, היא מביאה עמה מתנות רבות. לדוגמה, זה מלמד את כוח השחרור. רוח השקנאי דוחקת בכם לשכוח את העבר ולהתרכז בהווה. כדי שתהיה שנה באמת טובה עלינו להשאיר את העבר לאן שהוא שייך – בעבר! אם נלמד מהשקנאים להתמקד בהווה נוכל ליצור עתיד שנובע מתחושת חופש ושחרור. לאומת זאת העגורים יודעים לנתב את דרכם בחיים ביעילות ובחסכנות. כשהם עפים במרומים, העגורים נותנים קולם בצעקות ובאופן זה שומרים על קשר ותקשורת בינם לבין עצמם. הם אוהבים להתנועע, לאכול ואפילו לרכל. בואם של העגורים מסמל את הסערות הרגשיות שבנפשנו. טוטם זה מסייע להגיע לגילוי מחודש של העצמי שלנו. יש להגן היטב על רעיונות עד אשר יבשילו ויוכלו לפלס דרכם החוצה. כאשר רעיון שטרם הבשיל הופך להיות מדובר, נפגעת יכולתו לשרוד בעולם העשייה. שיעור נוסף שהעגור עשוי ללמד: “אם תהיו היום המלאך השומר של מישהו, מחר מישהו אחר יהיה המלאך השומר שלכם”. עגור שמגיע בשעת סערה רגשית, מעיד שמצב זה קרוב מאוד לסיומו.

המסר של דנאית הדורה
פרפר מיוחד זה נוהג לנדוד אלינו בזמן הזה וניתן לראותו בצפון וגם באזור האגמון. הפרפרים בדרך כלל חולפים על פנינו, אך אינם עוצרים, ולכן המסר שלהם זמני ומתאים לאותו הרגע. אם הפרפר רפרף, הוא מעודד אותנו להעניק משמעות גם לנסים הזעירים ביותר, ולחפש דרכים לנווט במשעולי החיים עם שפע של יופי וצבע. הפרפר מסמל את הנשמה וממחיש עד כמה שבריריות הן השמחה והמתיקות בחיינו, ומה רבה הקלות בה הן הופכות לעצב וחרדה. הפרפר העדין מבטא היטב את הקלות הבלתי נסבלת של הקיום, ומלמד אותנו לתת אמון ללא פשרות במסתוריות הגדולה. כאשר אנו מאמינים שכל דבר קורה לטובה, נבין שגם האתגרים שנקרים בדרכנו פועלים לטובתנו. צמיחה וטרנספורמציה לא חייבות להיות טראומטיות; הן יכולות לחול בעדינות, מתיקות ושמחה. הפרפר מלמד אותנו לא להיאחז במוכר ולהרפות מן הידוע. רק כך נוכל להגדיר את עצמנו כל פעם מחדש. במקומות מסוימים רווחת האמונה שאנשים שעברו מן העולם הזה אל העולם הבא משתמשים בפרפרים כדי לתקשר אתנו, יש המאמינים שהפרפר מסוגל לשאת רוח של אדם שחלף מן החיים בתוך מותת כנפיו ועל כן יש להפעיל את האינטואיציה ולתת לפרפר להוביל אותנו במעופו. בואם של פרפרים הוא גם סימן שמצב הרוח שלנו אינו יציב וכמו הפרפר שעף ממקום למקום כך גם מתחלפים מצבי הרוח ומשתנים מזמן אחד לאחר, לכן הפרפר יכול ומסוגל לעזור לנו לשמור על האיזון שלנו.

אז איזו שנה זו הולכת להיות?
אז מה היה לנו כאן: הנוטריה מלמדת אותנו שיש מידה לכל דבר ושאם אנו לא שמים גבולות לעצמנו נהפוך לאנשים כפייתיים ונאבד את המידתיות. השקנאים ממליצים שנשאיר את העבר מאחור ונהיה ברגע הזה ממש בהווה, כך נוכל לתכנן את העתיד בלי להרגיש את כובד עברנו. העגורים מרגיעים אותנו בזמנים של סערות נפש ומבטיחים שקולם ובואם מסמלים את סוף הסערה, הפרפר מבקש שנשמור על האיזון העדין שלנו ומאתגר אותנו לגשר על פערים שקיימים בינינו להבין אחרים, הוא מעניק לנו טרנספורמציה שקוראת בארבעה שלבים והקרפיון מלמד אותנו להיות אמיצים כדי לשחות נגד הזרם ולהגיע אל המקור ממנו נובעת האהבה.

דורון אורסיאנו-ויטנר עוסק מזה שני עשורים בהכנת ‘תעודות זהות של הנשמה’ מאבחן ומיעץ באמצעות מעגל הצבעים האינדיאני וקריאה בקלפי טוטם בעלי החיים ע”פ הפילוסופיה האינדיאנית.

דילוג לתוכן