ראשי » אימון אישי-קואצ'ינג, אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, אסטרולוגיה, אסטרולוגיה-הורוסקופ, דיקור סיני-אקופנקטורה, דמיון מודרך, הוליסטיקה-כללי, הילינג, מודעות עצמית, קואצ'ינג-התפתחות אישית, רוחניות, רפואה משלימה, שיאצו » מסגרות לימודי רפואה משלימה

מסגרות לימודי רפואה משלימה

היכן לומדים ומה הן מסגרות הלימוד של מסלולי לימודי רפואה משלימה

היכן לומדים כיום לימודי רפואה משלימה ? כיום מי שמעוניין ללמוד תחום מסוים בלימודי רפואה אלטרנטיבית יכול לבחור מסלול לימודי בתחום בו יבחר באחת מהמכללות ללימודי רפואה משלימה, קורסים, חוגים, מסלולי הכשרה או סדנאות. המכללות הקיימות בתחומי הריפוי המשלים רבות והן מציעות מגוון רב של הכשרות מעשיות ועיוניות בתחומים מגוונים, כמו גם מסגרות לימוד והעשרה פרטיות, מכוני הוראה, קליניקות קטנות, חוגים ללימודי רפואה משלימה, לימודי העשרה ולימודים לבני גיל הזהב באוניברסיטה עממית בתחומי לימודי רפואה משלימה, כמו גם מסלולי לימוד עצמאיים או המשולבים בתארים אקדמיים מוכרים במוסדות הלימוד הפורמאליים הממוסדים כמו האוניברסיטאות. 

טיפול מגע. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc2-by-sa. צילום:Dokiai Aikido

טיפול מגע. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc2-by-sa. צילום:Dokiai Aikido

לרשות סטודנטים המעוניינים להתקבל למסלולי הלימוד הקשורים ללימודי רפואה משלימה בישראל עומדות מספר אפשרויות בהתאם למסלול הלימוד ותחום הלימוד בו הם מעוניינים.

1. לימודים לתואר במכללות ללימודי רפואה משלימה– לדוגמה במכללת רידמן המתמחה בתחום הרפואה המשלימה, במכללת מדיסין קולג’ או במוסדות לימוד והוראה כלליים כמו מכללת סמינר הקיבוצים המציעה לימודי רפואה אלטרנטיבית שונים. לימודים אלה הינם בתחומים המוכרים והנפוצים יותר של רפואה משלימה וביניהם לימודי רפואה סינית, דיקור, נטורופתיה, קואצ’ינג, אימון אישי, אימון עסקי, NLP וכו’.

2. לימודים במסגרת קורסים, סדנאות, הכשרות וסדרת הרצאות לימודיות בתחומים שונים- בעוד שתחומי לימוד ראשיים מועברים במכללות ללימודי רפואה משלימה או במסגרת אוניברסיטאית, תחומים שזוכים לפחות התעניינות והענות של סטודנטים, או כאלה שהשוק הצרכני הטיפולי אינו מפתוח בהם עדיין ולא מספק ביקוש למטפלים רבים באותו תחום רפואה משלימה, ההכשרות המוצעות לסטודנטים המעוניינים בלימוד אותו תחום רפואה משלימה הוא באמצעות חוגים, בהכשרות, סדנאות, במכללות ללימודי רפואה משלימה, קורסי רפואה משלימה, וסמינרים או אף במסגרות כאלה לציבור הלומדים ב”אוניברסיטה העממית” בהרצאות או סדרות הרצאות בנושאים מסוימים. כך לדוגמה לימודים במסגרות לימוד של קורסים או סדנאות מוצעים בתחום קלפי טארוט, שיאצו, שיטת “המסע” של ברנדון בייס” דימיון מודרך, יוגה, הילינג, קבלה, מיסטיקה, נומרולוגיה, אסטרולוגיה, פרחי באך, פאנג שווי ועוד.

3. לימודי רפואה משלימה באופן פרטני ואישי- בניגוד לנושאים שזוכים להענות רבה יותר ומתאפשרים להעברה במסגרות רחבות המכילות מספר סטודנטים, קיימות מסגרות של חוגים ולימודים במסגרות פרטניות יותר בהן לימודי תחום הרפואה המשלימה הם אישיים ומעשיים יותר. הדבר ניכר במיוחד בתחומים פרקטים מאד או תחומי התמחות ספציפיים או בתחומים שנחשבים לא בזרם המרכזי, או נושאים אזוטריים יותר שמועברים בלימודים פרטניים במסגרת חוגים לדוגמה או  “אחד על אחד”. למשל לימודי כישוף, מאגיה שחורה, מאגיה לבנה, תטא הילינג, ביו-ארגונומי (ביו אנרגיה), תיקשור ועוד.

דילוג לתוכן