ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, צמחי מרפא, רפואה טבעית, תזונה-דיאטה » מזונות לניקוי הגוף וטיהורו

מזונות לניקוי הגוף וטיהורו

דרכים לניקוי הגוף מכימיקלים, מתכות כבדות, קוטלי חרקים ותרופות בעזרת ארבעה מזונות-על

סילוק רעלים מהגוף יכול להיות משימה קשה עבורו. יכולות להיות מגוון רחב של תופעות לוואי חמורות. אחרי הכול, החומרים שניקוי מוציא מהגוף הם די מפחידים. הם יכולים לכלול כימיקלים רעילים כמו טפלון, חומרים מחיסונים, קוטלי חרקים, תרופות כימיות, כימותרפיה, מתכות כבדות, אלומיניום ואפילו מרכיבים של מזון מהונדס גנטית. יש דרכים רבות וחומרים רבים המשמשים לניקוי. חלק מהדרכים יקרות, וחלק מהן מסובכות, אך עם רק מעט תועלת. אבל יש מספר דרכים לסילוק רעלים מהגוף בדרך שהיא עדינה למערכת. בשימוש בשיטות אלה יידרש זמן קצת יותר ארוך להשגת המטרה, וזאת ללא דקירות מחטים.

אשכוליות. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc 2.5 by sa . צילום : raeky

אשכוליות. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc 2.5 by sa . צילום : raeky

אכילת פקטין של פירות היא כפי הנראה השיטה העדינה ביותר לניקוי הגוף מרעלים. הוא מצוי בציפה של פירות שונים ובעיקר בלימון מתוק, לימון, הדרים ותפוחי עץ. מקורות אחרים לפקטין הם בננות, ענבים, גזר וכרוב. הפקטין עוזר לשחרר מתכות כבדות, כימיקלים וחומרים נוספים לתוך זרם הדם, שם הוא נקשר אליהם ומוציא אותם מהגוף. אכילת כמות גדולה של פירות מכילי פקטין מנקה את המערכת. אפשר גם להוסיף פקטין נקי לכוס מים, למיץ ענבים אורגניים או למיץ ירקות טרי שנסחט זה עתה, כדי להאיץ את סילוק הרעלים מן הגוף. אין להשתמש בפקטין הנמכר בחנויות רגילות, מפני שחלק מהמותגים יכולים להכיל מונוסודיום גלוטמאט. יש לקנות אותו רק בחנויות טבע.

אכילת צמח הכוסברה, שהוא אחד מהירקות הנאכלים בסלט, היא אחת מהדרכים היותר יעילות לסילוק של כספית, מתכות כבדות וחומרים רעילים אחרים מהגוף. אפשר להכניס אותו לממרח ירקות (מרוסקים במעבד מזון) או כחלק מסלטים. אין להפריז בכמות הנאכלת ממנו. זוהי דרך זולה ויעילה לסילוק רעלים מהגוף ללא שימוש בכימיקלים מעשה ידי אדם. יש לו גם תכונות אנטי בקטריאליות ואנטי פטרייתיות והוא עוזר עד מהרה לריפוי זיהומים ודלקות בגוף גם מאחר והוא מנקה את המערכת.

כלורלה היא אצה חד תאית שגדלה במים מתוקים. כשהמקור לכלורלה הוא יפן, יש לוודא שהיא נקייה מקרינה שבעקבות התקלה בכור הגרעיני שם. זהו מזון-על, שהינו קל לעיכול והוא מוכר כמסלק כספית ומתכות כבדות מן הגוף. אין להפריז באכילתו, בייחוד מי שיש להם בעיות בצינור העיכול. יש להתחיל מכמויות קטנות ולהגדיל את המינון בהדרגה כדי שהניקוי יהיה עדין.

שתיית מיץ מעשב חיטה או משעורה היא דרך מעולה לסילוק רעלים מן הגוף. יחסית לכמות הקטנה ששותים ממנו הוא מספק שפע של ויטמינים, מינרלים ואת כל 9 החומצות האמיניות החיוניות. הוא יכול להיות מנקה רעלים רב עוצמה, ולכן יש להתחיל איתו בזהירות, עם 15 גרם ביום, ולאט לאט להעלות את הכמות, תוך תשומת לב למניעת תופעות לוואי. שימוש במוצרים ממקור תזונתי לסילוק רעלים דורש טיפול מתמשך עד שהסימפטומים נעלמים. תופעות לוואי יכולות להיות בחילה, הקאות, שלשול, כאבים, סחרחורת ועייפות. יכולה להיות גם עלייה בחום ופריחה בעור. כל זה נגרם מפני שהרעלים עוזבים את הגוף ויוצאים ממנו במהירות. אם תופעות הלוואי חמורות, יש להקטין את הכמויות של החומרים בהם משתמשים לניקוי הרעלים. אם הסימפטומים ממשיכים, יש להפסיק את הטיפול ולהתייעץ עם גורם מוסמך.

מקורות והעשרה:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23281145

Gently detox with 4 superfoods to remove toxins from chem trails, heavy metals, noxious chemicals, pesticides, drugs, GMO by-products Natiralnews,Thursday, August 23, 2012 by: JB Bardohttp://www.naturalnews.com/036920_superfoods_detox_chemtrails.html#ixzz25xBgk2lE

http://en.wikipedia.org/wiki/Pectin

http://en.wikipedia.org/wiki/Chlorella

http://en.wikipedia.org/wiki/Coriander

* האמור במאמר זה אינו בגדר ייעוץ או מרשם רפואי אלא מידע שהופיע בעיתונות מדעית או ברשת האינטרנט. על מי שנזקק לטיפול, יש לפנות לרופא או תזונאי, בהתאם למצבו.

מאת: ד”ר מרדכי הוכברג Ph.D, תזונאי. מתוך כתב העת “תזונה פלוס“. לרכישת מנוי, התקשרו 08-9407466

דילוג לתוכן