ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, רפואה טבעית, תזונה-דיאטה » מודעות תזונתית והפרעות קשב ריכוז והיפראקטיביות

מודעות תזונתית והפרעות קשב ריכוז והיפראקטיביות

כיצד משפיעה תזונה נבונה, תוספי מזון, הימנעות מחומרים משמרים ומאנטיגנים על הפחתת הפרעת ADHD

כיצד משפיעה תזונה טבעית על הפחתת תסמיני הפרעות היפראקטיביות, הפרעות קשב וריכוז ADHD וכן ADD attention-deficit/hyperactivity disorder ? מה הקשר בין תוספי מזון, ויטמינים ומינרלים לבין תסמיני הפרעת קשב וריכוז והאם קיים קשר מוכח בין תזונה נבונה, חינוך הורי נכון והימנעות מחומרים מסוימים כמו חומצות שומן רוויות וחומרים משמרים ואנטיגנים על שכיחות הפרעות קשב וריכוז ? 

פירות. מאת מערכת פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

פירות. מאת מערכת פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

ממצאי מחקר חדש הכולל סקירה מטא-אנליטית ספרותית בדבר השפעת תוספי מזון, ויטמינים מינרלים, תזונה נבונה והימנעות ממאכלים ומרכיבי מזון מסוימים על ADHD, מעלים כי תזונה נבונה, מודעות הורית נכונה וחינוך לצריכת מזון נבונה של הורים את הילדים להימנעות ממזונות עתירי חומצות שומן רוויות, הימנעות ממזונות המכילים עודפי סוכר מעובד, הימנעות מחומרים משמרים ותוספים סינתטים וחומרים אנטיגנטיים במזון עשויים לסייע באופן משמעותי להפחתת תסמיני הפרעות קשב ריכוז והיפראקטיביות.

ממצאי המחקר מעלים כי הגורם הראשון במעלה שנמצא כקשור עם שיפור משמעותי בתסמיני ADHD של הילד הוא חינוך של ההורים לתזונה נבונה של הילד וכן השקעה הורית ותשומת לב בתזונה נבונה שאינה מכילה מזונות שמעוררים, באופן מוכח מחקרית, הפרעת היפראקטיביות, קשב וריכוז כגון עודף סוכרים מעובדים, מזונות עתירים בחומרים משמרים ותוספות מלאכותיות ובלתי טבעיות למזון כגון אנטיגנים.

ממצאי המחקר ראו אור בכתב העת בנושא רפואת ילדים Pediatrics על ידי חוקרים מהמחלקה לנוירולוגיה בבת החולים ממוריאל לילדים ומן המחלקה לרפואת ילדים בבית הספר לרפואה באוניברסיטת נורת’ ווסטרן בעיר שיקגו, אילינוי בארצות הברית.

דילוג לתוכן