ראשי » הוליסטיקה-כללי, התפתחות אישית-הגשמה עצמית, מודעות עצמית, קואצ'ינג-התפתחות אישית » מודעות זוגית להצלחת מערכות יחסים

מודעות זוגית להצלחת מערכות יחסים

לאילו גורמים מרכזיים כדאי לשים לב בבן הזוג להצלחת מערכת היחסים ?

נשים וגברים רבים מתחילים קשר זוגי בהתלהבות רבה ועם תחושת חופש , ויתור, נתינה והעדר ביקורתיות באופן שמעניק לאהבה את הבכורה על פני כל שיקול אחר. לאחר שלה ההתאהבות הראשוני מגיע שלב הבחינה ההדדית המעמיקה יותר של בני הזוג אחד את רעהו ובדיקת העומק החשובה מתחילה. 

הורים וילדים. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc2-by-sa. צילום: Steve Polyak

 תקשורת הורית וזוגית. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc2-by-sa. צילום: Steve Polyak

בשלב זה, מומלץ להיות קשובים במודעות זוגית לשלושה נושאים מרכזיים על מנת לנסות לבחון את ההתאמה ביניכם, לאמוד את הסיכוי של הקשר להצליח יותר או לפעול באופן שיעצים את הזוגיות ויפחית תסכולים וסיכוי לפרידה :

1. אמינות ויושרה של בן או בת הזוג– ככל שבן או בת הזוג שעימם אתם נמצאים בקשר זוגי הם כאלה הממעטים לשקר לכם ולסביבתם, כך סביר יותר שתחוו על בשרכם קשר זוגי שבו תיפגעו בעקבות אותן התנהגויות ממש בזוגיותכם. הקפידו להימנע מלחיות בזוגיות עם אדם הנוהג כדפוס קבוע לפעול בדרך נטולת יושרה, יושר ואמינות, אם אינכם רוצים לחוות הונאה, שקרים, בגידות ומשברי אמון.

2. תקשורת בינאישית טובה – ככל שבן או בת הזוג עימם אתם נמצאים בקשר הם כאלה המסוגלים לחלוק את מה שעובר עליהם באופן אמין, גלוי, משתף, ללא הסתרה, באופן מודע, תוך תקשורת בינאישית טובה המעלה לפני השטח עם מעט כעס ואמפתיה והקשבה, לגבי חוסר ההסכמה בנושאים כלשהם, כך יגברו סיכויו של הקשר להמשך לאורך זמן ובהנאה רבה.

3. התאמה בתפיסות, עמדות, מטרות, ציפיות ויעדים של בני הזוג באשר לנושאים שונים בחייהם ובאשר לזוגיות – האימרה לפיה דווקא הפכים נמשכים אינה מחזיקה מים לעיתים רבות ובמחקרים נמצא כי דווקא בני זוג בעלי השקפות, תפיסות, עמדות, רצונות, ומטרות דומות בחיים, מחזיקים לאורך זמן בקשר וחווים זוגיות טובה יותר, בשל ההתאמה הטובה יותר בין מה ששניהם רוצים המובילה למיעוט עימותים ולהרמוניה מיטבית.