ראשי » אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, גופנפש, הוליסטיקה-כללי, נטורופתיה, פרחי באך, רוחניות, רפואה טבעית, רפואה משלימה » מהי שיטת פרחי באך ?

מהי שיטת פרחי באך ?

מה הם פרחי באך? כיצד פועלת השיטה ? מה הם העקרונות על פיהם פועלת השיטה ?

שיטת הריפוי המכונה שיטת פרחי באך מושתת על תורתו של ד”ר אדוארד בך, רופא והומאופת ידוע שפיתח שיטה שלפיה שימוש בתמציות פרחים של צמחים מסוימים יכולה לסייע לאיזון אנרגטי- רגשי- פיזי- רוחני של החולה ולטהר אותה מרגשות שליליים ומזיקים ולשפר את שמחת חיו תוך סילוק קשיים ומצוקות רגשיות.

תמציות צמחי מרפא הומאופתיות ותמציות פרחי באך. מקור: ויקיפדיה ברשיון cc2-by-sa. צילום: Casey-West

תמציות צמחי מרפא הומאופתיות ותמציות פרחי באך. מקור: ויקיפדיה ברשיון cc2-by-sa. צילום: Casey-West

שיטת הריפוי המבוססת על שיטתו של ד”ר אדוארד באך מבוססת על העקרון לפיו ניתן לטפל באמצעות הדהוד תדר אנרגטי – תדר ריגשי של התמציות המשפיעות על הגוף בהדהוד של התכונה הרגשית שאינה מאוזנת בגוף המטופל וכך למטפל בחוסר האיזון הרלוונטי שקיים במטופל לפי מצבו הרגשי כך שניתן לטפל בחוסר איזון רגשי שנגרם לאדם בשל מתחים, לחצים, עומס ולחץ נפשי, רגשות שליליים, מטענים אנרגטיים מעיקים, קונפליקטים ו”תקיעות”, מסייעים בצמיחה אישית, ריפוי רגשי, הגעה לשלווה פנימית, רוגע, בטחון, התגברות על קשיים, עמידה בפני פחדים וחששות, בטחון עצמי וחיזוק האינטואיציה, שיפור האמפתיה, אופטימיות, קבלת העצמי והאחר, התמודדות עם טראומות, מסייעות לשיפור האנרגיה בחיים, אנרגיה חיובית וצמיחה, הפחתת קשיים, קונפליקטים פנימיים וחיצוניים הקשורים לעמדות, אופי ואישיות .

הדוקטור אדוארד באך מיפה 38 מצבים וקשיים נפשיים-רגשיים-רוחניים המופיעים תדיר בחיי המטופלים בצורה זו או אחרת וסיווג לכל מצב שכזה תמצית של פרחים מצמחים מסוימים (לא רעילים) לטיפול באותה תופעה.
תמציות פרחי באך מופקות באמצעות מהרתחה עדינה ומבוקרת של הפרחים הרלוונטיים או השריה במי מעיינות בחימום קרני השמש ומעורבבת עם המשקה האלכוהולי ברנדי לשימור התמציות. יש המפיקים את התמציות גם מניצני הפרחים, מהעלים ומחלקי הצמח השונים של הצמחים הרלוונטיים, בדומה לעקרונות נטורופתיים העושים שימוש בתכונות של צמחי מרפא לריפוי.
קיימות תמציות מפרחים רבים נוספים פרט לפרחים שאותם מיפה הד”ר באך, אולם העקרון המנחה הוא שקיימות תמציות של פרחים שמהדהדות תדרים נפשיים-אנרגטיים-ריגשיים ומאזנים את הגוף באופן שתמציות מסוימות מסייעות לבעיות רגשיות מסוימות לפי שיוך שאותו הוא קבע.