ראשי » הוליסטיקה-כללי, הומאופתיה, רפואה משלימה » מהי שיטת ההומאופתיה

מהי שיטת ההומאופתיה

מהי שיטת ההומאופתיה

הומיאופתיה – הומאופתיה הינה גישה לטיפול בחולים הסובלים ממחלות והפרעות שונות באמצעות חומרים ששימוש בהם גורם את אותם תסמינים כמו שהמחלה גורמת. שיטת ההומיאופתיה היא פרקטיקה נהוגה ברפואה האלטרנטיבית – שנהגתה על ידי הרופא הגרמני דוקטור סמואל האנמן Samuel Hahnemann . 

הומאופתיה. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש CC3-by-sa. צילום: Abalg

הומאופתיה. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש CC3-by-sa. צילום: Abalg

מקור השם הומאופתיה הוא במילים הומאוס שמשמעותו דומה והמילה פאתוס- מחלה או סבל. הטיפול בשיטה מבוסס על תפיסה טיפולית הגורסת כי לגוף יש יכולות –”כוח חיים”- ויטליות שהינן רגישות לחוליים. חוק הרגישות מתאר את העקרון לפיו כוח החיים עלול להיות פגיע לגורמי מחלות היוצרים מחלות ותסמיני מחלות במכלול הגוף החי, שאותן יש לרפא באמצעות חומרים בהתבסס על עקרון הדימיון.
לפי עקרון הדימיון- דומה מרפא דומה similia similibus curentur – חומר שיוצר סימפטומים רפואיים הדומים לסימפטומים של מחלה, עשוי לסייע בריפויה. זאת על ידי חשיפה לחומר במינונים נמוכים שמושגים באמצעות דילול מרובה עד מאד של החומר המקורי כך שבסופו של התהליך נותר מעט מאד חומר (עד לרמה המולקולארית). לפיכך, המטפלים בשיטת ההומיאופתיה עושים שימוש בחומרים בתהליך המהילה המכונה דינמיזציה – פוטנטיזציה בו החומר נמהל באלכוהול ובמים.

 

תגיות:
דילוג לתוכן