ראשי » דת-דתות, הוליסטיקה-כללי, מיסטיקה, נומרולוגיה, קבלה-יהדות, רוחניות » מהי נומרולוגיה ?

מהי נומרולוגיה ?

מה היא תורת הנומרולוגיה ? כיצד היא פועלת ? מה הם עקרונות הנומרולוגיה ?

על מה מתבססת תורת הנומרולוגיה ? מה משמעות המספרים בחיינו? כיצד אפשר להשתמש בעוצמת המספרים לטובתנו?

נומרולוגיה ומיסטיקה. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי PD. מתוך הספר - Magie und Alchemie

נומרולוגיה ומיסטיקה. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי PD. מתוך הספר - Magie und Alchemie

תורת הנומרולוגיה היא שיטה מיסטית עתיקת יומין, שבה עושים שימוש מיסטי בניתוח משמעותם של מספרים על מנת לנתח את גורלו ועתידו של אדם ואת אופיו והתנהלותו באופן שמיועד לסייע לאדם להתפתח, להבין את התנהלותו ולשפר אותה, לטפל בבעיות וקשיים ולקבל החלטות בתבונה.

בעת האבחון בשיטת הנומרולוגיה עושה הנומרולוג שימוש בתאריכי הלידה ובתאריכים חשובים על מנת לנתח את עתיד האדם המאובחן ואת התנהלותו ותכונותיו בהווה, וכן משתמש בהמרת הערך הגימטרי של אותיות של שם המאובחן, שמות יקיריו, בני משפחתו וכו וכן נעשה שימוש בתאריכים מטכניקת הנומרולוגיה הקבלית . נומרולוגיה של הקבלה מנתחת באופן דומה את המאובחן אך מדגישה את המשמעות המיסטית של המספרים, קריאתם, מקורם והבנתם בהתאם לעקרונות של הקבלה- תורת הנסתר המיסטית היהודית. Kabbalah.

לכל אחד מ-9 המספרים הראשונים- כלומר מ1 ועד 9 יש משמעות מיסטית, על פי שיטת הנומרולוגיה. כל מספר שמעל 10 מצומצם והופך לאחת הספרות הללו. כך לדוגמה המספר 14 הוא 1+4 שהם 5. המספרים השונים מבטאים תחומים ומאפיינים שונים: כך הספרה 1 מבטאת את עוצמת האלוהות והבריאה, מבטאת בראשיתיות והתחלה, ומייצגת עוצמה וכוח. כך הספרה 2 מבטאת רוך ויסוד נשי, דואליות ורגישות, המספר 3 מייצג איחוד יצירתי של ה1 וה-2 ומבטא צמיחה, המספר 4 מייצג את הגשמיות, הסדר והארגון, המספר 5- מייצג חופש ותנועתיות, שחרור ותקשורתיות, המספר 6 מסמל שלווה ושלמות, הרמוניה, נתינה ואהבה.

למספרים על פי נומרולוגיה משמעות מיסטית וכך לדוגמה המספר 7 – המופיע לעיתים קרובות בתנך כמספר הקדוש, מבטא רוחנית והגות נפשית של הרוח, העמקה והתבודדות. הספרה 8 לעומתה זאת אמנם מייצגת את סימן האינסוף ההפוך אך מבטאת שאיפה לחומריות והישגיות ממוקדת ועשייה. הספרה 9 מסמלת את השלמת המעגל הכמעט הרמונית ומייצגת סוף ושלמות יחד עם התחלה באופן המבטא מחזוריות וקשורה לעשיה וסיוע מתוך אידיאליזם.

תגיות:

השאר תגובה

דילוג לתוכן