ראשי » אירידיולוגיה, הוליסטיקה-כללי, רפואה משלימה » מהי אירידיולוגיה

מהי אירידיולוגיה

מהי שיטת אירידיולוגיה

שיטת האירידיולוגיה הינה טכניקה דיאגנוסטית בה נעשה שימוש באבחון סימנים וצבעים בקשתית העינים ואף בלובן העיניים – sclera על מנת לאתר בעיות רפואיות ולאפיין מצב רפואי של המטופל. הטכניקה משמשת לאפיון ואבחון בלבד, והיא כלי עזר למטפלים המציעים טיפולים אלטרנטיביים או אחרים אך אינה כוללת אלמנטים טיפוליים.  

עין. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי PD. צילום :  Alecgarci 149

עין. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי PD. צילום : Alecgarci 149


מטפלים באמצעות שיטת האירידיולוגיה- אירידיולוגים בחונים כיצד נראות עיניו של המטופל בהקשר של צבע העין, סימנים בה, צבעים וכתמים, ומתוך השוואה ל”מפות קשתית” העין המעידות על המיקומים השונים בגוף מאפיינים את הרגישויות, הבעיות הבריאותיות ואת המצב הרפואי של המטופל.

השיטה האירידיולוגית נכללת בסל הטיפולים של הרפואה האלטרנטיבית וטרם הוכרה כשיטת ריפוי בעלת תוקף מדעי רפואי מחמיר.
על פי האירידיולוגיה איברי הגוף השונים באים לידי ביטוי בכעין מפה על פני קשתית העין וכאשר הגוף מצוי במצב מחסור, רגישות, בעיה או ליקוי כלשהו, הדבר בא לידי נגלה בקשתית, בלובן העין ואף באישון. לפי אירידיולוגים האבחון מאפיין גם מצבים נפשיים- רגשיים הבאים לידי ביטוי בעיניים.

על פי האירידיולוגיה, הבעיות הנגלות בעיניו של המטופל הן מקור הבעיה ואילו תלונותיו הקליניות אינן אלא סימפטום של בעיית המקור הנגלית בעיניו באבחון.
אבחון אירידיולוגי נעשה בבדיקה של פני העין באמצעות אמצעי עזר אופטי באופן לא פולשני ובלתי מזיק באופן שאינו כולל מגע פיזי עם העין.

תגיות:

השאר תגובה

דילוג לתוכן