ראשי » גופנפש, הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, מדיטציה, מודעות עצמית, קואצ'ינג-התפתחות אישית, רוחניות » מדיטציה להפחתת חרדה והרגעה

מדיטציה להפחתת חרדה והרגעה

תרגול מדיטציה. מקור: ויקיפדיה ברישיון CC2. מאת: -Sarvodaya-Shramadana

תרגול מדיטציה. מקור: ויקיפדיה ברישיון CC2. מאת: -Sarvodaya-Shramadana

מחקר חדש מצביע על יעילות מדיטציה משותפת כאמצעי להפחתת חרדה ורגיעה

מדיטציה מיועדת להרגיע את הנפש, לאזן מבחינה רוחנית, לנסוך שלווה, לשפר את היכולות הרגשיות, להשקיט את חוסר ההרמוניה וחוסר השקט, לשפר את המודעות, לעזור לריכוז המנטלי, ולשפר את המצב הפסיכולוגי-נפשי ולסייע בבעיות כמו חרדה, דיכאון, עצבנות ומתח.

ממצאי מחקר חדש מצביע על הקשר שבין שימוש במדיטציה קבוצתית לבין הפחתת חרדה. במחקרם ביקשו החוקרים לבחון האם תרגול של מדיטציה במשותף בקבוצה עשויה להפחית את החרדה, ולשפר את מידת ההרגעות של הנבדקים במסגרת מחקר בקולג’ לסטודנטים.

לשם כך בחנו החוקרים כיצד משפיעה מדיטציה במשותף על מדדים כמו דופק, לחץ דם, נשימה, חרדתיות ועוד. החוקרים עקבו אחרי תגובות הנבדקים במהלך החודש של המדיטציה בהליך מחקרי של ניסוי לפני אחרי.

מניתוח תוצאות המדדים של 26 נבדקים שכללו סטודנטים בקולג’, חברי סגל וצוות בני 19 עד 51 גברים ונשים עלה כי למדיטציה המשותפת הייתה השפעה חיובית מובהקת ומשמעותית על הפחתת חרדה, כפי שנמדדה על ידי הסימנים החיוניים כגון דופק ולחץ דם.
עוד עולה כי המשתתפים דיווחו בנוסף להפחתת החרדה שנמדדה באמצעות סימנים חיצוניים אובייקטיביים כמו דופק ולחץ דם, כי הם חשו מבחינה רגשית יותר רגועים ושלווים, נינוחים יותר, מאוזנים ומרוכזים יותר במהלך החודש שבו עברו את תרגול המדיטציה המשותפת בקבוצה.
לסיכום, החוקרים מסכמים כי הממצאים מעידים על כך כי מדיטציה במשותף עם אחרים היא בעלת פוטנציאל להפחית חרדה, לשפר את המצב הרגשי כך שהאדן יחוש רגוע, שליו וקשוב יותר.

המחקר התפרסם על ידי חוקרים ממכללת הנטר אוניברסיטת ניו יורק בכתב העת Journal of Holistic Nursing

השאר תגובה

דילוג לתוכן