ראשי » אימון אישי-קואצ'ינג, אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, גופנפש, הוליסטיקה-כללי, הילינג, התפתחות אישית-הגשמה עצמית, מדיטציה, מודעות עצמית, מיסטיקה, קבלה-יהדות, קואצ'ינג-התפתחות אישית, רוחניות, רפואה משלימה » להתרחב מאושר עוד ועוד

להתרחב מאושר עוד ועוד

האור הלבן: התרחבות התודעה היא הצעד הבא

קשה לי- הכל סוגר עליי
בבסיס הסבל שלנו, האישי והקולקטיבי עומדת חוויה קשה של צמצום. התחושה היא כי אנו נתונים בתוך כלוב צר של מגבלות ואינו יכולים לצאת מעבר לו ולנכוח במלואנו ובמלוא גודלנו האמיתי. הקשיבו פעם לאנשים כשהם מתארים קושי שמעורר בהם מתח, חוסר אונים או פחד: ” זה סוגר עלי מכל עבר”; “אני מרגישה לכודה וחנוקה”; ” אין מוצא מהמצב הזה, אני לא יודע איך להתמודד עם זה.” החוויה הפנימית של צמצום נראית בבירור לעין כשמדובר בכאב פיזי- עיניים מצומצמות, יציבה נוקשה, גוף מכונס ומצטנף אל תוך עצמו, לסת חשוקה ושפתיים קפוצות. נדמה כי ההויה כולה מתכווצת אל תוך עצמה ומצטמצמת לכדי נקודה דחוסה אחת. 

רוח וחומר, רגש ונשמה. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc3-by-sa. אילוסטרציה: Franko Saringer

רוח וחומר, רגש ונשמה. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc3-by-sa. אילוסטרציה: Franko Saringer

חווית צמצום מתקשרת פיזית ופסיכולוגית לסבל, החוויה היא של חוסר זרימה, כמו דבר מה סוגר על תודעתנו ומצמצם אותה .
מצב של נועם, בריאות ואושר מאופיין מנגד בחוויה ההפוכה- התרחבות, נינוחות, הרפייה, תחושה של חוסר מגבלה ו” זרימה” בכל הרובדים של הויתנו.

כשאנו מפחדים אנו חשים את עצמנו מזוהים כפחד מוצק המקטין אותנו. וכשאנו מאושרים אנו חווים עצמנו כזהות עצמית נטולת מגבלות שרק מחפשת להתרחב עוד ועוד. ישות מכילה, רחבת ידיים, רחבת לב ורחבת אופקים.
גם כשאנו נושאים עינינו אל השמיים הנפרשים מקצה אל קצה או אל האופק המשתרע של האוקיאנוס למשל, משתחררת מפינו אנחת רווחה ונועם. נפשנו כמהה לטבעה האמיתי שהוא חסר מגבלה ואינסופי. זהו מצב תודעה שמוכר למי שמנוסה במצבים מדיטטיביים עמוקים ולרבים מאיתנו ברגע בחיינו בו חווינו עצמנו כמי שפרץ גבולות והרקיע שחקים. שיטות מדיטציה וטכניקות תודעה שונות מכוונות אל מצבי תודעה מורחבים. הן מלמדות את האדם לא להילכד במישורים המצומצמים של תודעתו שלרוב מאופיינים בחשיבה רפטטיבית או בהזדהות מוחלטת עם רגש או מחשבה. המשמעות של ללכת מעבר למחשבה- היא להגיע למרחב תודעה שבו מחשבה אינה יכולה להיות מוקד לתשומת הלב שלנו ועל כן אינה יכולה לכווץ ולצמצם אותנו.

בקבלה ובתורת האר”י ניתן למצוא את התפישה שקיומנו נובע מהאור האלוהי שהולך ומצמצם עצמו לכדי תבניות וגבולות שמאפשרות קיום חומרי ופעולה בעולם. כולנו , אם כך באנו מהאינסוף ועל כן הכמיהה לחזור ולחוש את טבענו האמיתי וחסר המגבלה מפכה בנו באופן בלתי מודע כל העת.
טכניקת ה”אור הלבן” מתבססת על הידיעה שמצב תודעה מורחב ומאושר של חוסר מגבלה, זמין לכולנו והוא טמון בהבנה שעל מנת להגיע למרחבים שמתוכם חווית המגבלה אינה אפשרית עלינו לצאת מתחושת הצמצום ולהרחיב אותה עוד ועוד.

אז כיצד ניתן לשחרר עצמנו מתחושת המגבלה, אם אפילו הקיום בתוך גוף הוא תבנית חומרית בעלת גבולות ברורים ?
לשם כך עלינו לגלות בתוכנו את הכוח שמסוגל להתרחב אל האינסוף והוא מצוי בתודעתנו שטבעה הוא אינסופי ומשוחרר לחלוטין.
התודעה היא זו שיכולה להיות חופשייה ממגבלה ואיכות המוח והתודעה הן אילו שיכולות לאפשר לנו להמשיך ולהתנהל בתוך הגוף ועולם המציאות החומרי ואפילו בצורה מיטבית, אינטליגנטית ויצירתית.
במאמר הבא ארחיב לעומק ואסביר את הסוד שעומד מאחורי מצבי תודעה שונים- תאורית השדות הנסתרים של הגוף שמוכרת מתורות רוחניות וממסורות רבות. ובינתיים- אפשר להפנות את תשומת הלב אל תוך ההתנהלות היומיומית שלנו וללמוד מתוכה על מערכת היחסים שלנו עם העולם.

להתרחב בתוך מצבים
השלב הראשון יכול להיות בתשומת לב מלאה להתנהלות הגופנית והרגשית שלנו בתוך חיי היום יום. שימו לב, מתי אתם מתכווצים ומוצאים עצמכם נתונים בתחושה של מגבלה והרפו מייד את גופכם ותודעתכם בכל דרך מוכרת לכם. האם הבוס מדבר אליכם וכל גופכם התקשח? האם אתם מול המחשב ופניכם מתוחות ונשימתכם קפוצה? הרחיבו את נשימתכם ואת נוכחותכם בגוף והניחו לעצמכם לגדול.  

נגה סיני, סמנכ"ל "האור הלבן" של שי טובלי, מארגנת הפעילות בישראל ומנחה בכירה בשיטה.

נגה סיני, סמנכ”ל “האור הלבן” של שי טובלי, מארגנת הפעילות בישראל ומנחה בכירה בשיטה.


אחד הכלים הראשונים השימושיים לכולנו הוא תשומת הלב שלנו, אז בררו איפה תשומת הלב שלכם ממוקמת והפנו אותה למקום הנכון- אל התרחבות הנשימה, החוויה הגופנית והתודעה. כך, גם תוכלו לגלות מה ביום יום שלכם מפעיל את מנגונוני הכיווץ וההתנגדות ומצמצם אתכם. דרך טובה לסמן לעצמנו במה כדאי לטפל ומה כדאי לשנות.

מאמר זה נכתב בהשראת שיטת האור הלבן וספר “האור הלבן”– מדריך לאושר מעשי מאת שי טובלי. למידע נוסף. 
נגה סיני, סמנכ”ל “האור הלבן” של שי טובלי, מארגנת הפעילות בישראל ומנחה בכירה בשיטה.

דילוג לתוכן