ראשי » אימון אישי-קואצ'ינג, הוליסטיקה-כללי, התפתחות אישית-הגשמה עצמית, חשיבה חיובית, מודעות עצמית, קואצ'ינג-התפתחות אישית » להכיר את עצמי ולהעצים את החיובי

להכיר את עצמי ולהעצים את החיובי

בדרך אל האושר: דע את עצמך ושמח את ליבך

שיטות העצמה אישית שונות שמות דגש על מספר כללים מרכזיים להצלחה, שגשוג ומשיכת שפע אל חיינו. מה הם השלבים המרכזיים הנחוצים להבנייה בסיסית של תשתית פסיכולוגית, רוחנית, אנרגטית ונפשית מאוזנת שתסייע בהשגת השפע והשגשוג? 

שמחה ואושר. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי. איור: Conrad Cheung

שמחה ואושר. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי. איור: Conrad Cheung

השלב הבסיסי והראשוני הוא לדעת את עצמנו. ראשית- העמיקו לתוך עצמכם ודעו מי אתם, הקשיבו לקול הפנימי, התחברו לליבכם, בחנו מה אתם רוצים, מה חשוב לכם, מאיפה באתם ולאן מועדות פניכם על מנת שתוכלו לעשות את מה שאתם אוהבים אותו, טובים בו ורוצים לעשותו כדרך למימוש עצמי. ככל שתעמיקו בהבנה של עצמכם, בקבלה של מי שאתם, ותלמדו על עצמכם, תדעו מה הן החוזקות שלכם, מה הן העוצמות שלכן ובמה כדאי לכם להתמקד על מנת למצות את הפוטנציאל שלכם, לעשות את מה שאתם טובים בו מבחינה רוחנית, נפשית, התנהגותית, באלמנטים של ידע, כישורים ויכולות ולעשות זאת בהתאמה עם מה שהלב שלכם כמהה לעשות- עם הדברים שאתם נמשכים אליהם באופן טבעי ורוצים להתעסק בהם בחייכם כך שחייכם יהיו מלאים בעשייה.

לאחר מכן, השלב המרכזי הבא הוא הכנסת האור והטוב לחייכם. הכניסו חיוביות וטוב לחיייכם. כלומר היו אופטימיים והעצימו את החיוביות! דומה מושך דומה ולכן חישבו באופן חיובי, חייכו לעולם, היו מלאים באנרגיות חיוביות, בהוקרת תודה, בהכרת הטוב, הכניסו שמחה לחייכם, צחקו, השתחררו מעול החיים, פעלו למען עצמכם, הימנעו מהזנחה רגשית של עצמכם ומשליליות ופסימיות שאינה אלא אמונה שלילית ובמקומה הדגישו את חיוב, התרכזו במה שטוב, הוקירו תודה על מה שכן נפל בחלקכם, התמקדו בדברים היפים שבחייכם, בשמחה, במשאבים שלרשותכם, בכוחות הרבים שמצויים בליבכם, וכך תזמנו אליכם אנשים טובים שיסייעו לכם להשתפר ולהצליח עוד יותר, תזמנו אנרגיות חיוביות רגשיות ורוחניות של שמחה והנאה מחייכם, תזמנו פתיחות של אחרים בסביבתכם הרוחנית והחברתית לקדם אתכם, לעבוד איתכם, לשתף אתכם, לחוות איתכם, להעניק לכם, לחלוק איתכם באופן שיקדם גם אתכם.

דילוג לתוכן