ראשי » אימון אישי-קואצ'ינג, הוליסטיקה-כללי, התפתחות אישית-הגשמה עצמית, מודעות עצמית, קואצ'ינג-התפתחות אישית » כל אחד יכול להנות מחיים פשוטים

כל אחד יכול להנות מחיים פשוטים

שם הספר: כל אחד יכול להנות מחיים פשוטים
מחברת הספר : ג’ורג’ין לוקווד
מספר עמודים : 214
סוג כריכה: רכה

נושאים: צניעות, כסף, תרבות, חיי פשטות, צריכה, תרבות צריכה, תרבות מערבית, קהילה, פשטות, עתיד כדור הארץ, איכות הסביבה, מערכות יחסים, גידול ילדים.

תקציר הספר: 

“העולם המערבי נהנה כיום משפע שלא נודע כמוהו קודם…” פותחת המחברת ג’ורג’ין לוקווד את ספרה “כל אחד יכול להנות מחיים פשוטים” “אבל האם שגשוג כלכלי פירושו גם אושר גדול יותר? לרבים מאיתנו מציקה הידיעה שכל השפע החומרי אינו מביא עמו גם אושר רב יותר… ספר זה מיועד לאנשים שרוצים להבין מהו אותו דבר עמוק יותר שנמצא מתחת לפני האדמה, ולנקוט צעדים שיהפכו את חייהם לפשוטים יותר… ספר לאנשים שאכפת להם מהסביבה, מהאדמה ומעתידו של כדור הארץ, לאנשים שרוצים למלא את פעילותם היומיומית במשמעות רבה יותר.. לאנשים שמבקשים להקדיש זמן רב יותר למערכות היחסים שלהם ולעשיית דברים שמהנים אותם באמת…”

את חלקו הראשון של הספר “כל אחד יכול להנות מחיים פשוטים” – “מה הם חיי פשטות” מקדישה המחברת להסביר מה הם חיי פשטות באמצעות תיאור של “האופן שבו החיים הסתבכו והגיעו למצב שבו הם נמצאים היום”.

בחלקו השני של הספר – הכסף שלכם הוא החיים שלכם” מאפשרת המחברת לקורא לבדוק את היחס שלו להשפעתו של הכסף על מעשינו ומקנה לקוראים תוכנית אופרטיבית כיצד להגיע לעצמאות כלכלית, לאיזון כלכלי וגם איך לחיות טוב יותר עם פחות כסף.

בחלק השלישי של הספר “דברים בסיסיים: מזון, ביגוד ומחסה” מתארת לוקווד בפירוט מהם עקרונות חיי הפשטות בתחומים יסודיים אלה של החיים ומעניקה לקורא טיפים מהירים מתובלים בחוכמה עממית אודות צריכה נבונה, ניהול משק בית מאוזן, שימוש בתחבורה ציבורית וברכב ועוד.

בחלקו הרביעי של ספרה כל אחד יכול להנות מחיים פשוטים עוסקת המחברת בחיי פשטות ומערכות יחסים, גידול ילדים בחיי פשטות, בסוגיות של בידור, תרבות מודרנית וקהילה.

בחלק החמישי והאחרון של הספר – “מה היה קורה אילו כולם היו עושים זאת” עוסקת המחברת בפוליטיקה של חיי הפשטות, השפעותיה על החינוך, השלכות החיים הפשוטים על עתיד כדור הארץ, הגדרת העושר ועוד.