ראשי » הוליסטיקה-כללי, נטורופתיה, צמחי מרפא, רפואה טבעית » יודן / יוד כנגד סרטן

יודן / יוד כנגד סרטן

יודן יכול למנוע סרטן שד או לעזור לריפויו

יש נשים שעקב סיכון תורשתי להתפתחות סרטן שד, עוברות ניתוח כפול של כריתת השדיים. האם אין פתרון טוב יותר? כיום יש לחץ מצד ממסדים רפואיים לעבור ניתוח כזה. חלופה טובה יותר יכולה להיות צריכת תפריט של מזון בריא עם תשומת לב לבל יחסר לגוף יודן. רופא אמריקאי בשם דויד ברנשטיין, כתב ספר בשם “יודן, מדוע אתה זקוק לו, מדוע אינך יכול לחיות בלעדיו”. דר’ מרק סירקוס מדבר רבות על החשיבות של סודה לשתיה, מגנזיום ויודן – עד כמה הם חשובים לבריאות יותר ממה שמרבית האנשים מעלים על דעתם. כעת, דר’ ג’פרי דק ערך נתונים של מספר מחקרים בינלאומיים, מחקרי מעבדה ודיווח על טיפול בחולים שהראה עד כמה צריכת יודן יעילה כנגד סרטן שד.

תאים של מחלת הסרטן. מקור: ויקיפדיה ברשיון cc3-by-sa. מאת: Julo-Rak

תאים של מחלת הסרטן. מקור: ויקיפדיה ברשיון cc3-by-sa. מאת: Julo-Rak

פעם, נהוג היה להוסיף יודן למלח כדי למנוע גויטר, בעיה בבלוטת התריס הנובעת מחוסר יודן. גם עם זה הפסיקו. בכל מקרה, זו לא דרך יעילה למילוי צרכי הגוף ביודן. הקצובה היומית ליודן היא 150 מק”ג ליום. דר’ גיא אברהם וחוקרים נוספים עומדים על כך שכמות מספקת של יודן לאדם ליום צריכה להיות 12.5 מ”ג יודן ליום, פי כ-80 יותר מאשר הקצובה היומית! זוהי בערך הכמות של יודן שתושבי יפן צורכים באמצעות אכילת אצות ים. ביפן קיימת התחלואה הנמוכה ביותר בעולם בסרטן בלוטת התריס, ערמונית ושד!

יש הטוענים שהיפנים מקבלים את הכמות הזו מאצות ים ואילו כמות זו כתוסף מזון לא בטוחה. ובכן, רשות המזון והתרופות בארה”ב ממליצה על נטילת 165 מ”ג יודן כדי למנוע סרטן בלוטת התריס במקרה של חשיפה לקרינה. בעבר השתמשו אפילו בכמויות גדולות יותר של יודן למטרות רפואיות. אשר לסרטן בלוטת התריס, כיום יש עליה רבה ביותר בניתוחים לסילוק מלא של בלוטה זו אם יש חשד מבוסס לסרטן שם. זוהי ביופסיה אכזרית! גם אם מתברר שאין סרטן בבלוטה זו, האדם כבר נידון לצריכה מתמדת, לכל החיים, של תחליפי הורמוני בלוטת התריס. יודן יכול למנוע תרחיש לא בריא זה.
בנוסף ליכולתו מונעת הסרטן של יודן, יש מספר מחקרים המלמדים שיכול להיות לו חלק גם בריפוי סרטן השד. הן מחקרים במעבדה, והן באמצעות היסטוריה של חולים. יש פה אפשרות למניעת סרטן שד גם אם יש נטייה גנטית לכך. יודן נמצא מונע התבטאות של גנים הקשורים לסרטן השד. הוא בולם פעולת גנים מעוררי סרטן וממריץ פעולת גנים שמעוררים אפופטוזיס (התאבדות) של תאי סרטן השד http:///www.medsci.org/v05p0189

מחקר אחר מצא שנטילת כמות גדולה של יודן איננה פוגעת לא בכמות ולא באיכות של ייצור הורמוני בלוטת התריס. החוקרים עשו זאת כדי להרגיע את אנשי המקצוע בממסד הרפואי שחששו מפני נזקי כמות גדולה של יודן כנגד סרטן השד. מעניין שדווקא עם טיפולי כימותרפיה ועם ניתוחים רופאים לא חוששים מפני תופעות לוואי…

דר’ דאצ’ הציג מחקרים רבים שנעשו במעבדה עם חולדות וכן ממצאים אפידמיולוגיים עם בני אדם, שהראו את הבטיחות ואת התועלת של צריכת יודן כטיפול בסרטן. נתונים אלו ועוד מצויים במאמרים של דר’ ג’פרי דאצ’. אפשר לקבל יודן עם אכילת אצות ויש גם מספר תוספים מכילי יודן שעוזרים. תעשיית התרופות מתעלמת מכל זה מן הסיבה הפשוטה שלא ניתן לרשום פטנטים עליהם ולהרוויח ממון רב. כאן טובת החולה לא נחשבת.

מקורות
http://open.salon.com
http://jeffreydach.com/2007/05/05/jeffreydachdrdachiodine.aspx
http://jeffreydach.com
http://www.globalhealingcenter.com/natural-health/iodine-supplements/
http://www.naturalnews.com/041059_iodine_breast_cancer_trace_minerals.html#ixzz2XxNq1QR1
NaturalNews. Iodine can prevent or help cure breast cancer
Wednesday, July 03, 2013 by: Paul Fassa
http://www.naturalnews.com/041059_iodine_breast_cancer_trace_minerals.html#ixzz2XxO2CD91
http://www.naturalnews.com/041059_iodine_breast_cancer_trace_minerals.html#ixzz2XxNq1QR1

* האמור במאמר זה אינו בגדר ייעוץ או מרשם רפואי אלא מידע שהופיע בעיתונות מדעית או ברשת האינטרנט. על מי שנזקק לטיפול, יש לפנות לרופא או תזונאי, בהתאם למצבו.

מאת: ד”ר מרדכי הוכברג Ph.D, תזונאי. מתוך כתב העת “תזונה פלוס”. לרכישת מנוי, התקשרו 08-9407466