ראשי » אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, בודהיזם, גופנפש, הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, חשיבה חיובית, יוגה, מיסטיקה, קואצ'ינג-התפתחות אישית, רוחניות » יוגה צחוק

יוגה צחוק

יוגה צחוק

יוגה צחוק – Hasyayoga  היא סוג של יוגה שבה מתרגל האדם צחוק יזום שמגיע מתוכו, גם אם לא מתוך הומור לגבי דבר מה שעורר את הצחוק באופן טבעי. יוגה צחוק מתורגלת בקבוצה שבה החברים מעוררים צחוק בתחילה באופן מלאכותי, באופן שבהמשך הופל לצחוק אמיתי ועמוק. הצחוק נעשה במסגרת קבוצתית חברתית ומלווה באינטראקציה המלווה בקשר עין, באווירה של שחרור וקבלה.

אל הצחוק וההומור הוטיי. מקור: ויקיפדיה ברישיון שימוש cc2-by. צילום: Andrea Schaffer

אל הצחוק וההומור הוטיי. מקור: ויקיפדיה ברישיון שימוש cc2-by. צילום: Andrea Schaffer

יוגה צחוק ככלי טיפולי לתרגול גופני ונפשי הפכה לנפוצה יותר בשנות ה-90 לאחר שפותחה לעומק על ידי המטפלת מאדאן קאטאריה Madan Kataria, מחברת הספר Laugh For No Reason.

המילה יוגה שמשמעותה הרוחנית היא חיבור, מיזוג או איחוד, מיועדת להביא את האדם לעשות כך בהרמוניה של הגוף והנפש- וכך גם יוגה צחוק מיועדת לשלב בין המימד הפיזי של הצחוק הבא מתוך הגוף ושוטף אותו בהרמוניה טבעית חיובית ומעצימה, המשפרת את התפקוד הגופני של הגוף, מתרגל נשימה נכונה, מחזקת את מערכת החיסון, משפר את החוסן הפיזיולוגי, מעוררת הפרשת חומרים המיטבים עם תחושתנו, מפחיתים כאבים ומשפרים את הבריאות יחד עם המימד הנפשי. המימד הנפשי של יוגה צחוק מיועד להביא לשבירת מחסומים רגשיים, הפחתת קשיים ולחצים נפשיים, שיפור האיזון האנרגטי בגוף, העצמה רוחנית, פתיחת חסימות אנרגטיות, חשיבה חיובית ומודעת, העצמה מנטאלית, תחושת רוממות רוח ושיפור תחושות רגשיות, סילוק מועקות, דיכדוך וקשיים רגשיים והעלאת רמת האופטימיות ושביעות הרצון.

במובן זה החיבור שבין השחרור הגופני המועיל והחיובי והחיבור לשחרור הנפשי-רוחני שמביאה היוגה צחוק, מהווה כלי עזר חשוב בחיבור בין גוף לנפש המאפשר לתרגל נשימה יוגית, תרגול גופני עמוק, בקבוצה עם אינטראקציה אנושית, יחד עם שחרור נפשי.

דילוג לתוכן