ראשי » גופנפש, הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, יוגה, רוחניות, רפואה משלימה » יוגה לטיפול בהפרעות מחזור

יוגה לטיפול בהפרעות מחזור

חוקרים: תרגול יוגה נידרה להפחתת שיבושי מחזור חודשי בנשים

יוגה מסייעת לטיפול במגוון בעיות רפואיות. ממצאי מחקר חדש שהתפרסמו לאחרונה מוכיחים כי ניתן להסתייע ביוגה להפחתת תופעות הקשורות בשיבושים חוסר סדירות והפרעות במחזור החודשי בנשים בגיל המעבר. 

יוגה. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc2-by-sa. מאת: Trollderella

יוגה. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc2-by-sa. מאת: Trollderella

מטרת המחקר הייתה לבחון את השפעותיה של יוגה נידרה על התפקודים האוטונומיים בקרב נשים בחוו הפרעות במחזור החודשי שלהן וקיבלו טיפול רפואי מקובל. לשם כך בחנו החוקרים את השפעתה של התערבות תרגול יוגה בקבוצת ניסוי שכללה 75 נשים שקיבלו טיפול רפואי מקובל והשוו את הממצאים לאחר התרגול של יוגה נידרה לתוצאות של אותן נשים לפני התרגול וכן ערכו השוואת אותן תוצאות לאלו של נשים שלא עברו טיפולים של יוגה נידרה אלא רק טיפול מקובל.

במחקר כולו נכלל 126 נשים. קבוצת הניסוי עברה הדרכת ותרגול יוגה בטכניקת יוגה נידרה- יוגת השינה בה מדמים היוגים המתרגלים אותה שינה. התרגול ארך 35 עד 40 דקות מידי יום במהלך חמישה ימים בכל שבוע למשך שישה חודשי התרגול.

ממצאי המחקר העלו כי באופן משמעותי ומובהק נשים שתירגלו יוגה נידרה חוו הפחתה משמעותית בתסמינים הקשורים לאי סדירויות ושיבושים במחזור החודשי. בפרט מצאו החוקרים הפחתה בדופק של הנשים בשאיפה ונשיפה, שיפור ביחס הדופק, שיפור לחץ הדם ומשתנים נוספים.

ממצאי המחקר ראו אור בכתב העת Indian journal of physiology and pharmacology. המחקר נערך על ידי חוקרים מהמחלקה לגניקולוגיה ויולדות במרכז האוניברסיטרי צ’טרפטי בהודו.