ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, יוגה, רפואה משלימה » יוגה להפחתת כאבי צוואר כרוניים

יוגה להפחתת כאבי צוואר כרוניים

חוקרים: תרגול יוגה במהלך 9 שבועות מסייע להפחתת כאבי צוואר כרוניים לשנה לפחות

יוגה היא טכניקה נפוצה בישראל ובעולם המשפיעה על בריאות הגוף והנפש. ממצאי מחקר חדש מוסיפים נדבך מחקרי נוסף בהוכחת יעילותה של יוגה על בעיות אורטופדיות כמו כאבי צוואר. כך ממצאי מחקר חדש שפורסם לאחרונה מעלה כי תרגול קצר של תשעה שבועות של יוגה סייע למטופלים שסבלו מבעיות צוואר להפחתת חומרת הכאבים, המוגבלות בתנועת הצוואר וכאב גופני כולל. 

יוגה. מקור:ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי. צילום:Yoga4love

יוגה. מקור:ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי. צילום:Yoga4love

במחקרם ביקשו החוקרים לבחון כיצד תרגול של יוגה במהלך תשעה שבועות ישפיע על כאב כרוני לא ספציפי בצוואר על המתרגלים גם לאחר שנה מיום התרגול. לשם כך בחנו החוקרים קבוצה של נבדקים שעברה הדרכה ותרגול יוגה לעומת קבוצת ביקרות. במחקר השתתפו 52 מטופלים עם כאב כרוני בגיל ממוצע של 47.8 שנים, מהן 82.4% נשים. החוקרים בחנו את רמת הכאבים בצוואר, הכאבים הגופניים בכלל וחוסר התפקוד שגרמו כאבי הצוואר לפני המחקר, במהלכו ולאחריו.

מהמועד שלפני תחילת המחקר ועד שנה לאחר המחקר שבו למדו ותרגלו המטופלים יוגה, מצאו החוקרים כי היוגה הובילה לשיפור מובהק ומשמעותי במצב הנבדקים: כך הופחתה משמעותית רמת הכאבים בצוואר, הופחתה משמעותית רמת המוגבלות התנועתית בצוואר של המטופלים וירדה רמת הכאב הכללית.

החוקרים מצאו כי ככל שאנשים התמידו בתרגול היוגה במהלך המחקר ובמיוחד במלך אותה שנה, כך הם נהנו מסיכוי רב יותר להפחית את הכאבים בצוואר, את חוסר התפקוד והכאב הכולל.

המחקר נערך על ידי חוקרים מגרניה וממצאיט ראו אור בכתב העת בנושאי רפואת כאב Pain Medicine .