ראשי » ארומותרפיה, הוליסטיקה-כללי, רפואה משלימה » טכניקות שימוש בשיטת ארומתרפיה

טכניקות שימוש בשיטת ארומתרפיה

מהי ארומתרפיה ומה הן דרכי השימוש הנפוצות בשמנים אתריים

ארומתרפיהAromatherapy  הינה שיטת ריפוי אלטרנטיבית שבה עושה המטפל שימוש בתמציות נדיפות העשויות מחומרים שונים ובמיוחד תמציות המורכבות משמנים אתריים- שמנים נדיפים בעלי ריח המיוצרים מצמחים- תבלינים, פרחים, צמחים, עצים, שיחים ועוד.

שמנים ארומטיים. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc2-by-sa. צילום: Stephanie

שמנים ארומטיים. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש cc2-by-sa. צילום: Stephanie

מקור המונח ארומתרפיה Aromatherapy  הוא במילהAroma  שמשמעותה היא ניחוח/ ריח ובמילה Therapy  תרפיה שמשמעותה טיפול- כלומר שיטה של טיפול רוחני, נפשי או גופני באמצעות שימוש בריחות.

מטרת הארומתרפיה להביא לריפוי הוליסטי של גופו של המטופל ושל נפשו ורוחו. השיטה מטפלת בחוסר האיזון של המטופל באמצעות העברת תכונות מרפאות של הצמחים אל הגוף של המטופל.

קיימים מספר שימושים מקובלים לשמנים האתריים בשיטת הארומתרפיה:

 1. עיסוי- מריחה של שמנים אל תוך העור באיזור בגוף בו קיימת הבעיה הגופנית, בעיסוי באופן בו השמנים הארומתיים מהולים בשמני בסיס כדוגמה שמן זרעי ענבים.

2. שאיפת אדים – שאיפה של אדי מים המכילים גם שמנים ארומתיים שהוכנסו אליהם בטפטוף השמן הארומתי לתוך מיכל המכיל מים רותחים מהם יוצאים אדים.

3. אמבט- החדרת שמנים ארומתיים אל הגוף דרך המים וכן דרך שאיפתם באמבט בו שוהה המטופל.

4. קומפרסים- החדרת שמנים ארומתיים לגוף באמצעות רטיות- תחבושות חמות או קרות המונחות על איזורים המצריכים טיפול. הרטיות ספוגות במים שמכילים מינון קטן של שמנים ארומתיים.

5. מריחה- מריחה של שמנים ארומתיים במינון נמוך על העור כבישום, על השיער או כתוספת לסבון.

תגיות:
דילוג לתוכן