ראשי » גופנפש, דיקור סיני-אקופנקטורה, הוליסטיקה-כללי, הילינג, טאי צ'י, יוגה, מדיטציה, מודעות עצמית, קואצ'ינג-התפתחות אישית, רוחניות, רפואה משלימה » טיפולי רפואה משלימה ונגיף האיידס

טיפולי רפואה משלימה ונגיף האיידס

טיפולי רפואה משלימה לנשאי וחולי איידס- נגיף HIV

 היום מצוין ברחבי העולם יום האיידס הבינלאומי. תאריך זה מיועד להגביר את המודעות ההסברתית של הציבור לסיכוני ההידבקות במחלת האיידס שהינה מחלת מין. נתונים שהתפרסמו בשנים האחרונות מצביעים על מגמה של עלייה במספר נשאי נגיף האיידס HIV המתגלים מידי שנה החל משנת 2010. 

אקופנקוטרה- דיקור סיני. מקור: ויקיפדיה ברישיון cc2.5 by sa . מאת:Xhienne

אקופנקוטרה- דיקור סיני. מקור: ויקיפדיה ברישיון cc2.5 by sa . מאת:Xhienne

מומחים מציינים כי מגמה זו ניכרת במיוחד לנוכח תפיסות בקרב הציבור על היות המחלה כרונית ולא מחלה קטלנית וכזו שהחיים אימה אפשריים אולם תפיסה זו, לדבריהם שגויה מן היסוד. זאת מכיוון שאמנם הטיפול התרופתי התקדם כברת דרך ומעניק מענה טיפולי אולם עדיין מדובר במחלה לא פשוטה, המחייבת טיפול תרופתי למשך כל החיים, ומתלוות לה מגבלות תפקודיות (לדוגמה חיי מין והבאת ילדים לעולם), תופעות לוואי תרופתיות, צורך בהשגחה וניטור רפואי ועוד.

כיצד ניתן להסתייע בטיפולי רפואה משלימה על מנת להעצים את יכולתו של הגוף ולסייע לחולה האיידס או לנשא נגיף HIV ?

מאחר ומדובר בנגיף התוקף את המערכת החיסונית, הרפואה המשלימה בשיטות הריפוי האלטרנטיביות עשויה להעניק מענה משלים לנשאי נגיף האיידס או לחולים באופן שמתווסף ומאושר על ידי הרופאים המטפלים על מנת לנסות לחזק את המערכת החיסונית.

כך שיטות רפואה משלימה עשויות לסייע לחולה איידס או לנשא HIV לעשות שימוש בטכניקות להקלה סיפטומטית של תופעות לוואי הנלוות לתרופה או למחלה באמצעות טיפולי הרפייה רגשית, יוגה, מדיטציה, דימיון מודרך, דיקור סיניאקופונקטורה וכן שימוש בשיטות רפואה משלימה הקשורות לתזונה בריאה להעצמת הגוף, איזון רגשי וחיזוק המערכת החיסונית כמו שימוש צמחי מרפא ותוספי תזונה.

זאת מעבר לתועלת למערכת החיסון מהאפקט הנפשי- רגשי שנובע מטיפולי רפואה משלימה שונים כמו טכניקות גוף-נפש ושיטות פסיכולוגיות- רגשיות- רוחניות המחזקות את העוצמה והבטחון הרגשי ומעלות את הערך העצמי, תחושת המסוגלות, הפחתת האשמה, חיזוק כושר ההתמודדות, האיזון הרוחני, הקבלה העצמית, האמונה והפחתת הלחץ הרגשי, הסטרס, והמצוקות הרגשיות הכרוכות בנשאות איידס או במחלה.