ראשי » הוליסטיקה-כללי, נטורופתיה, רפואה טבעית, תזונה-דיאטה » טיפולים טבעיים באלרגיות

טיפולים טבעיים באלרגיות

רפואה טבעית: על מה להקפיד על מנת להמנע מאלרגיה ולטפל באלרגיות ? 

חלק ניכר מן האלרגיות נגרם מקרדית הבית או מחשיפה לאבקת פרחים. יש צמחים המופרים כך שאבקת הפרחים שלהם נישאת על-ידי הרוח, כמו אורנים, ברושים וזיתים. דגנים גם הם מופרים ע”י הרוח. אבקת פרחי צמחים אלו גורמת לאלרגיות לרגישים אליהן. אדם יכול להיות אלרגי מסיבות שונות. אחת הסיבות היא חשיפה למפגעים סביבתיים בחודשים או בשנים הראשונות של החיים. תינוקות שאינם יונקים חשופים יותר לעומת האחרים. סיבה נוספת היא פגיעה בעמוד השדרה, תזוזת חוליות, בגלל נפילה, החלקה וכדומה. אלרגיות הן תוצאה של התאמה לקויה של המערכת החיסונית לסביבה. יש דרכים טבעיות בהן ניתן להתגבר על האלרגיה, לפעמים לתמיד, או לפחות להקל עליהן.

תגובה חיסונית לקויה
תגובה חיסונית לקויה יכולה להתפתח כאשר מספר גורמי סטרס גופני מתערבים בו-זמנית בפעולת המערכת החיסונית. יש בני אדם אשר עקב איתגורים סביבתיים מוקדם בחיים, הגוף שלהם אף פעם לא מפתח תגובה נכונה של המערכת החיסונית והם חשופים לתגובה אלרגנית כל חייהם. יש כאלו אצלם נגרמת פגיעה במערכת החיסונית בבגרותם – גם זו מוציאה את המערכת החיסונית משליטה.
פגיעה גופנית שכיחה כגורמת אלרגיה היא טראומה, שגורמת נזק לחוליות הגב העליונות כתוצאה מתאונת רכב, החלקה, נפילה, הרגלי שינה לא נכונים או יציבה גרועה. אלו גורמים לתזוזה של חוליות הצוואר ונוצר לחץ על גזע המוח. מצב כזה שכיח אצל רבים מן הסובלים מאלרגיות.
יש דרכים בהן משפחה צריכה לנקוט כדי שילדיה לא יפתחו אלרגיות. יש לדאוג לרמת ויטמין D מספקת בדמם, בין 60 ל-100 נ”ג/מ”ל, לוודא שהילדים יאכלו מספיק ירקות ופירות אורגניים, לדאוג להעשרת פלורת המעיים על-ידי אכילת מזונות מוחמצים טבעיים, נטילת כמוסות פרוביוטיות, צריכת מזונות פרהביוטיים כמו בצל, שום, ארטישוק ועוד. יש לדאוג לבל יחסרו מזונות ספקי אומגה-3. אין לאכול מזונות מעובדים או כאלו שבושלו עם שמני גרעינים למיניהם.

מניעת אלרגיה ליילוד
חשוב להיניק תינוק לפחות חצי שנה, רצוי יותר – שנה עד שנה וחצי. בחלב אם יש אמיונוגלובולינים להם יש תפקיד מכריע בתמיכה במערכת החיסונית של התינוק, כאשר היא מבשילה. בחלב אם יש גם חומצת שומן לאורית, שמזינה ומחזקת את המערכת החיסונית. יש בו גם IgA ופרוביוטיקות שמאכלסות את מעי התינוק ומספקות לו הגנה כנגד חיידקי מחלות מסוכנות, שיכולים לפגוע בציפוי המעי. יש לצרוך מזונות צמחיים עם תכונות נוגדות דלקות כמו למשל פפאיה, תות שדה, מיצי ירקות ולנהל אורח חיים בריא. כך ניתן לשקם את הציפוי הפנימי של המעי. השיקום חשוב מאחר ואם יש מעי חדיר, חלקיקי חלבון לא מעוכלים עוברים מן המעי למחזור הדם ומתפתחת אלרגיה.

חיסונים הם גורם משפיע על התפתחות אלרגיות. מחקר שנעשה בשנת 2010 מצא שאצל 40% מן הילדים שקיבלו חיסונים הייתה נטייה לפתח לפחות אלרגיה לרכיב אחד. זה קרה רק אצל 10% מהילדים שלא חוסנו. באותו מחקר נמצא שכ- 11% מן הילדים שחוסנו יפתחו אלרגיות עתידיות לעומת 2.5% אלרגיות בעתיד בקרב הילדים שלא חוסנו. כדי לא לעורר אלרגיות יש להימנע מאכילת מזונות מעוררי דלקות כמו מוצרי חלב, ביצים ועוד ולעיתים גם מזונות מכילי גלוטן ולאכול מזונות ותבלינים נוגדי דלקות ונוגדי חמצון. חשובים שתיית מים ללא פלואוריד וכלור, חשיפה לשמש כדי לקלוט ויטמין D וטיפול בעמוד השדרה למי שזקוק לכך.

מקורות

http://www.babycenter
http://articles.mercola.com
http://www.sciencedaily.com/release

http://www.naturalnews.com/034145_seasonal_allergies_remedies.html#ixzz1dkveG4w2
http://www.naturalnews.com/030475_i

• Food Allergies among Children in the US on the Rise

• Conquering Delayed-Onset Food Allergies in Three Steps
• Acupuncture Clears Seasonal Allergies
• Allergies Linked to Reduced Cancer Risk
• Homeopathic Remedies Help Allergies and Hay Fever
• Asthma explained by common allergy to milk and dairy products

-האמור במאמר זה אינו בגדר ייעוץ או מרשם רפואי אלא מידע שהופיע בעיתונות מדעית או ברשת האינטרנט. על מי שנזקק לטיפול, יש לפנות לרופא או תזונאי, בהתאם למצבו.

מאת: ד”ר מרדכי הוכברג Ph.D, תזונאי. “דבר העורך” הפותח מתוך כתב העת “תזונה פלוס”. לרכישת מנוי, התקשרו 08-9407466

דילוג לתוכן