ראשי » הוליסטיקה-כללי, טאי צ'י, מודעות עצמית, קואצ'ינג-התפתחות אישית, רפואה משלימה » טאי צ’י כנגד דיכאון של מבוגרים

טאי צ’י כנגד דיכאון של מבוגרים

טאי צ’י כנגד דיכאון של מבוגרים

קשישים ומבוגרים רבים סובלים מדיכאון ומקבלים טיפול תרופתי להקלת תסמיני הדיכאון. מחקר חדש מעלה כי טיפול תרופתי כנגד דיכאון אשר ניטל יחד עם תרגול טאי-צ’י TAI CHI מועיל כנגד סימפטומים של דיכאון ואפילו עשוי לסייע להפסקה של דיכאון לגמרי.

טאי צ'י. מקור: ויקיפידיה ברשיון cc3-by-sa. צילום: Jakub Hałun

טאי צ'י. מקור: ויקיפידיה ברשיון cc3-by-sa. צילום: Jakub Hałun

המחקר התפרסם בכתב העת האמקיראי בנושא פסיכיאטריה גריאטרית American Journal of Geriatric Psychiatry בהתבסס על בחינת ההשפעה של תרגול טאי צ’י על ידי מעל 110 בני גיל הזהב מעל גיל 60 שהתאפיינו בדיכאון וקיבלו תרופות אנטי דיכאוניות במשך 14 שבועות:

החוקרים בדקו את רמות הדיכאון אצל הנבדקים שעברו את הטיפול התרופתי בלי טאי צ’י או תוך שימוש בתרופות נוגדות דיכאון יחד עם תרגול של טכניקת הטאי צ’י.

מסקנותיהם המחקריות של המדענים היו כי מעל 90% מקבוצת הנבדקים המבוגרים שתירגלה את טכניקת הטאי צ’י זכתה לשיפור/הקלה משמעותית ברמות הסימפטומים של הדיכאון, לעומת מצבם לפני הטיפול.

בנוסף- החוקרים מצאו כי שני שליש מהנבדקים שחוו סדנת טאי צ’י TAI CHI, 65% זכו ל נסיגה בסימפטומים של הדיכאון שחוו בנוסף לשיפור באינדיקטורים בריאותיים ומנטליים, וכן הפחתה של רמת הדלקתיות בגוף.

החוקרים הדגישו שגם הקבוצה שחוותה סדנאות של תרגול גופני מינימלי שהיוותה את קבוצת הביקורת זכתה לשיפור בתסמינים של דיכאון 077% חוו הקלה בתסמינים, שיפור פחות באופן משמעותי בהשוואה לשיפור שחוו הנבדקים שעברו סדנת טאי צ’י.

 טאי צ’י (צ’ואן) היא אומנות לחימה סינית (קונג פו)-שפירושה המילולי הוא  “האגרוף הגדול העילאי\חסר הגבולות” ומשמעותה ציר החיבור העליון בין יין ליאנג.