ראשי » אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, הוליסטיקה-כללי, הילינג, מיסטיקה, רוחניות, רפואה משלימה, תיקשור » חסימת צ’אקרת החיק- מהספר ידי אור

חסימת צ’אקרת החיק- מהספר ידי אור

חסימת צ’אקרת החיק

חסימת צ’אקרת החיק – חלק רביעי מתוך הפרק התשיעי ” התפקוד הפסיכולוגי של שבע הצ’קרות הראשיות” מתוך הספר “ידי אור– מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן. הוצאת מרקם

חסימת צ’אקרת החיק

חסימות בצ’קרות 2א’ ו2-ב’. חסימת מרכז עצם החיק עשויה לגרום לאי יכולת להגיע לאורגזמה אצל אשה שאינה מסוגלת להיות פתוחה ולקבל נתינה מינית מבן זוגה. קרוב לוודאי שהיא לא תהיה מסוגלת להיות מחוברת לנרתיק שלה, ואפשר שלא תהנה מחדירה. עשויה להיות לה נטייה להינות מגירוי של הדגדגן יותר מאשר מחדירה. היא עשויה גם לרצות להיות תמיד הצד התוקפני במעשה המיני, כלומר, להיות למעלה וליזום את מרבית התנועה.
העיוות שלה טמון בכך שהיא מוכרחה תמיד להיות בשליטה. במצב בריא היא היתה רוצה לפעמים להיות פעילה ופעמים אחרות להיות “מקבלת”, אך במקרה זה היא סובלת מפחד לא מודע מפני כוחו של בן זוגה. בעזרת אכפתיות סבלנית ועדינה וקבלה מצד בן הזוג, היא עשויה לפתוח, אט-אט ולאורך תקופת זמן, את צ’קרת החיק שלה לקבלה של חדירה, ולהנאה ממנה. עליה גם לעבור דרך הרגשות הנלווים העמוקים של פחד והסתגרות מפני בן הזוג , ולמצוא את הדימויים שמהם צמחו רגשות אלה, כמתואר בתחילת פרק זה. אינני רומזת כי אסור לאשה להיות אגרסיבית במין. אני מדברת בעיקר על סוג של חוסר איזון בין נתינה לקבלה.

חסימה חמורה בצ’קרת החיק של גבר מלווה בדרך כלל באורגזמה מוקדמת או באי יכולת להגיע לזיקפה. הגבר פוחד, במישור עמוק כלשהו, מפני נתינה מלאה של כוחו המיני, ומשום כך הוא חוסם אותו. במקרים רבים זרימת האנרגיה שלו מופרעת, נסתמת או מנותבת לעבר הגב, כך שהיא יוצאת מבעד לצ’קרת חוליות האגן. במקרה כזה הוא יפלוט בשעת אורגזמה את האנרגיה שלו דרך הצ’קרה השנייה %הגבית במקום לפלוט אותה דרך הפין. חוויה זו מלוּוה לעתים בכאב, הגורם לסלידה מאורגזמה ולהימנעות מיחסי מין. מצב זה גורר קשיים עם בת הזוג גם במישורים אחרים, כמו במקרה של אשה שאינה חווה אורגזמות. לפי הכלל של “דומה מושך לדומה”, קורה לעתים קרובות ששני אנשים כאלה מוצאים את עצמם יחד וחולקים בבעיה המשותפת. לעתים מזומנות נמצא “פתרון מדומה” בהאשמת בן הזוג, ובניסיון למצוא בן זוג אחר. בכך רק מונצחת הבעיה עד לרגע שבו האדם נאלץ לבסוף להודות בבעיה. בנקודה זו אפשר להתחיל במלאכת ההתחקות אחר הדימויים או האמונות שיצרו את הבעיה.

במקרים מעין אלה יש ברכה רבה בנוכחותו של בן זוג מקבל, מבין ובעל מחויבות חזקה. אם שני האנשים מודים בקושי שלהם במקום להאשים את האחר, הם יכולים להתמקד במתן אהבה, הבנה ותמיכה לבן הזוג, ובכך לפתח צורה חדשה של הדדיות. צמיחה מסוג זה דורשת זמן רב וסבלנות. יש צורך בנתינה אמיתית בלי לדרוש מן הצד השני את סיפוק התשוקות האישיות. אז, כאשר אמון הדדי וכבוד עצמי צומחים מתוך ויתור על האשמות ומתן אהבה, המיניות יכולה להיפתח ולהתפתח לכלל הדדיות מסַפקת.

אין זה בלתי רגיל לראות מצב שבו אחד מן המרכזים הללו סגור כאשר השני פתוח. לעתים קרובות זהו אופן הפעולה של צמדי הצ’קרות (קדמית/אחורית) אצל בני האדם. תפקוד-יתר של אחת הצ’קרות ותת-תפקוד של האחרת נובעים ממצב שבו האדם אינו יכול לסבול את העוצמה של שני היבטי הצ’קרה הפועלים בו-זמנית. לדוגמה, לאנשים מסוימים קשה מאוד להרגיש עוצמה מינית עצומה וגם להיות פתוחים מאוד לנתינה וקבלה עם האחר במעשה האהבה. לעתים קרובות אנשים מעדיפים להפוך עוצמה מינית לפנטזיה, במקום למצות את הרגע באמצעות השקעת העצמי במעמקים ובמסתורין האישיים של בן הזוג.

בני האדם הם יפים עד אינסוף ומופלאים במורכבותם. לעתים נדירות אנו מרשים לעצמנו לשוטט בפשטות וללא מעצורים אל תוך יופי ופלא זה. תוצאתן של הבעיות הפסיכולוגיות הנלוות לחוסר איזון בצ’קרות 2א’ ו2-ב’ הן נסיבות חיים נטולות סיפוק.

לדוגמה, כאשר המרכז האחורי פועל חזק בכיוון השעון והמרכז הקדמי חלש או סגור, יהיה לאדם דחף מיני חזק, וכנראה גם צורך רב במערכות יחסים מיניות. הבעיה נעוצה בכך ששפע האנרגיה המינית והדחף החזק אינם מלוּוים ביכולת לנתינה ולקבלה מינית. משום כך יהיה קשה מאוד לספק דחף חזק זה.

מצב דומה יתקיים כאשר המרכז האחורי פועל חזק כנגד כיוון השעון; אולם, במקרה זה הדחף עשוי להיות מלוּוה בדימויים שליליים ואולי אף בפנטזיות מיניות אלימות. במצב זה יהיה הדחף עוד יותר קשה לסיפוק, ובעליו של מערך כזה עשוי להפעיל מנגנוני עידון רבים במטרה להימנע מכל הנושא, כיוון שהוא מתבייש ברגשות פנימיים אלה. ועוד, לאדם כזה עשויים להיות שותפים מיניים רבים, ובכך תימנע ממנו האפשרות של שיתוף עמוק בין שתי נשמות במעשה המיני. אדם זה עשוי להפר מחויבויות או לא להיות מסוגל לכל מחויבות בנוגע למין.

 

לרכישת הספר “ידי אור – מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן בהוצאת מרקם

דילוג לתוכן