ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, נטורופתיה, צמחי מרפא, רפואה טבעית, תזונה-דיאטה » חיזוק הזיכרון בדרכים טבעיות

חיזוק הזיכרון בדרכים טבעיות

שיפור הזיכרון באמצעים טבעיים
ככל שמזדקנים, חוששים יותר ויותר אנשים מאובדן זיכרון. אירועים של שכחה שהיו לנו בצעירותנו, זוכים בגיל הזקנה ליותר תשומת לב. זה טבעי לשכוח דברים כמו היכן הנחנו את המשקפיים, מפתחות מכונית, טלפון סלולארי. יש השוכחים שם של חבר, או הולכים לאיזה חדר ולא זוכרים בדיוק לאיזו מטרה. תמיד זה הטריד אבל בזקנה זה מטריד יותר. חשוב לדעת, בניגוד למה שחושבים, אובדן זיכרון איננו אמור להיות תהליך טבעי של הגיל – כי כל הזמן נוצרים תאי מוח חדשים.

התופעה מתחילה להוות בעיה כאשר נפגעות הפעילויות היומיומיות שלנו כמו לשכוח לשלם תשלומים בזמן, לא להתלבש כראוי ולא לשמור על היגיינה יומית. אז יש לבדוק את שורש הבעיה. לעיתים קרובות לשכחה יש סיבות גופניות כמו מחסורים תזונתיים, תת-פעילות של בלוטת התריס, התייבשות אצל זקנים, שתייה מופרזת של אלכוהול שעלולה לגרום למחלת אלצהיימר או דמנטיה. עישון יכול לפגוע בכלי דם ולצמצם זרימת דם למוח.
כדי לשמר פעילות קוגניטיבית טובה יש לאמץ אורח חיים בריא. חשוב להקפיד על פעילות גופנית מתאימה. היא מצמצמת ירידה בזיכרון.
יש לתרגל את המוח, למשל לפתור תשבצים.
מבחינה תזונתית חשובים שמני אומגה 3, אכילת פירות וירקות.
חשובה שינה מספקת. חוסר שינה מספקת מדרדר את המוח.
סטרס הוא אחת מן הסיבות העיקריות לאובדן זיכרון. סטרס ממושך גורם לעלייה ברמת הקורטיזול, מה שגורם לאובדן זיכרון. אחת הדרכים בה ניתן להתגבר על סטרס היא צחוק. רגשות שונים מפעילים רק חלק מצומצם מן המוח – הצחוק מפעיל חלק הרבה יותר גדול שלו.

תוספי מזון
תוספי מזון שעוזרים לפעולת המוח הם ג’ינקו בילובה, אצטיל L-קרניטין, L-טריפטופן, HTP-5, טירוזין, B קומפלקס, אינוזיטול, כולין, קרוטנואידים, ויטמיני C, E, המינרל סלניום ו-N אצטיל ציסטאין.

מקורות:
Improve memory loss by using natural alternatives NaturalNews: Thursday, March 29, 2012 by: Luella May
http://www.naturalnews.com/035394_memory_loss_natural_remedies_alternatives.html#ixzz1qUYTtIVS

 

* האמור במאמר זה אינו בגדר ייעוץ או מרשם רפואי אלא מידע שהופיע בעיתונות מדעית או ברשת האינטרנט. על מי שנזקק לטיפול, יש לפנות לרופא או תזונאי, בהתאם למצבו.

מאת: ד”ר מרדכי הוכברג Ph.D, תזונאי. מתוך כתב העת “תזונה פלוס”. לרכישת מנוי, התקשרו 08-9407466

השאר תגובה

דילוג לתוכן