ראשי » הוליסטיקה-כללי, נטורופתיה, רפואה טבעית » ויטמין E לא מגן מאי ספיקת לב בנשים

ויטמין E לא מגן מאי ספיקת לב בנשים

חוקרים: שימוש בתוסף ויטמין E לא מעלה או מוריד את הסיכון לאי ספיקת לב בנשים

מה השפעתו של ויטמין E כתוסף תזונה על בריאות הלב ? ממצאי מחקר חדש מעלים כי ויטמין E אינו מסייע להפחתת הסיכון לאי ספיקת לב בקרב נשים, וגם אינו מעלה את הסיכון לבעיות לב. יחד עם זאת מצאו החוקרים כי ויטמין E עשוי לסייע בהפחתת הסיכון ללקות בכשל בשאיבה של הלב, לנשים שסובלות מכך. 

תוספי מזון וויטמינים. מאת: מערכת פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

תוספי מזון וויטמינים. מאת: מערכת פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

ממצאי המחקר בחנו את השפעת שימוש בתוסף ויטמין E על התפתחות הסיכון ללקות בהתקף לב במדגם ענק של 40,000 נשים שהשתתפו בסקר בריאות רחב היקף, ונטלו 600 יחידות בינלאומיות של ויטמין E או תרופת דמה כל יום במהלך 10.2 שנים. הנשים הנבדקות היו בגילאי 45 ומעלה במצב בריאות תקין בעת שהחל המחקר.

במהלך תקופת המחקר אובחנו 220 מקרים של כשל לביי כלשהו- אי ספיקת לב. מניתוח הממצאים העלו החוקרים כי לא נמצא קשר סטטיסטי משמעותי מובהק בין השימוש בתוסף ויטמין E לבין סיכון מוגבר או סיכון מופחת של הנשים הנבדקות ללקות באי ספיקת לב.

יחד עם זאת החוקרים מצאו כי שימוש בתוסף ויטמין E הפחית ב-41% את הסיכון של הנבדקות ללקות בכשל בשאיבה של הלב. יחד עם זאת החוקרים מציינים כי זה אינו הממצא העיקרי וכי הוא מצריך המשך מחקר ובחינה.
לפיכך, החוקרים סבורים כי חשוב לזכור כי אנשים המעוניינים להפחית את הסיכון ללקות במחלות לב, צריכים לנקוט בדרכים המוכרות והמוכחות להפחתת הסיכון וביניהם הפחתת תופעת עודף לחץ דם והימנעות מגורמי סיכון למחלות לב כמו פעילות גופנית או תזונה נבונה.

ממצאי המחקר פורסמו בכתב העת של איגוד רופאי הלב האמריקאי Circulation- American Heart Association journal.