ראשי » אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, גופנפש, הוליסטיקה-כללי, הילינג, חדשות-הוליסטיקה, רוחניות, רפואה משלימה » השפעת הילינג על כאבים

השפעת הילינג על כאבים

השפעת הילינג על כאבים

מה התועלת הפוטנציאלית בהילינג? האם יש די ראיות שמוכיחות את השפעתו של ההילינג על הפחתת כאבים בגוף ? ממצאי מחקר שעסק בנושא השפעתו של ההילנג על כאבים הגיע למסקנות באשר להשפעת הטיפול, תקפותו והסייגים ממנו.

הילינג Healing. מקור: ויקיפדיה ברשיון חופשי Public Domain. צילום: Swarooppn

הילינג Healing. מקור: ויקיפדיה ברשיון חופשי Public Domain. צילום: Swarooppn

הילינג הקרוי בלעז Non Contact Therapeutic Touch NCTT או בקיצור TT הינו טיפול שבו המטופל חווה תיקון של החסימות בצ’אקרות בשדה האנרגיה שלו בגוף, על ידי המטפל שעוסק בכך באמצעות כפות ידיו המורמות באוויר במרחק קטן מהמטופל או נוגעות במטופל קלות.

במחקר שהתפרסם בכתב העת Journal of Holistic Nursing על ידי חוקרים מאוניברסיטת ניו יורק שבארצות הברית ביקשו החוקרים לבחון האם הילינג Therapeutic Touch יכול לשמש כשיטה טיפולית התערבותית להפחתת כאבים, בין יתר השיטות לרפואה משלימה האחרות המוצעות כיום.

לשם כך בחנו החוקרים מאמרים בנושא משנת 1997 ועד 2007 ומיינו מתוכם מחקרים מדעיים ובראשם חמישה מחקרים שנערכו בין 1997 ל2004 וכללו ממצאים רלוונטיים.

ניתוח הממצאים במחקרים אלה העלה כי טיפול אמצעות שיטת הילינג יכול להביא להפחתה מובהקת בכאבים. לפיכך, החוקרים סיכמו למרות שקיימים סייגים לגבי השפעת ההילינג, מכיוון שלא ידוע למדע השפעה שלילית של שיטת ההילינג על הבריאות, ומאחר וקיימים ממצאים מסוימים התומכים במסקנה כי הילינג עשוי להפחית כאבים , טיפול זה יכול להכלל בין שיטות אחרות התערבותיות בפואה משלימה שקיימות כיום להפחתת כאבים.

מדענים מציינים כי הממצאים של מחקרים שונים בנושא השפעתו החיובית של ההילינג על כאבים, אינם גורפים, והם מעלים ביקורת קשה על יכולת ההשלכה מן הממצאים על אפקטיביות השיטה. זאת מכיוון שמחקרים מסוימים הוכיחו כי השיטה לא הצליחה להשפיע לטובה על המטופלים, מכיוון שמדובר באפקט דמה- פלצבו, משום לא הוכח במספיק מחקרים בעלי גודל מדגם נבדקים גדול דיו כי ההילינג אכן משפיע לטובה, ומשום המחקרים שכבר נערכו היו בעלי ליקויים מתודולוגיים או בעלי מדגם נבדקים קטן, או ללא בקרה מחקרית אמפירית מתאימה.

תגיות:
דילוג לתוכן