ראשי » גופנפש, הוליסטיקה-כללי, הילינג, מיסטיקה, רוחניות, רפואה משלימה, תיקשור » הצא’קרות הראשונות- מהספר ידי אור

הצא’קרות הראשונות- מהספר ידי אור

הצא’קרות הראשונות

הצא’קרות הראשונות – חלק שני מתוך הפרק התשיעי “התפקוד הפסיכולוגי של שבע הצ’קרות הראשיות” מתוך הספר “ידי אור מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן. הוצאת מרקם

הצא’קרות הראשונות

הבה נתבונן כעת בתחומים הכלליים של תפקודן הפסיכולוגי של כל אחת מן הצ’קרות. הצ’קרה הראשונה, מרכז עצם העוקץ [coccygeal center] (1), מתייחסת לאיכות של אנרגיה פיסית ורצון לחיות במציאות הפיסית. זהו מקום הביטוי הראשון של כוח החיים בעולם הפיסי. כאשר כוח החיים מתפקד במלואו מתוך מרכז זה, יש לאדם רצון חזק לחיות במציאות הפיסית. מרכז העוקץ מתפקד כמשאבת אנרגיה ברמה האתרית, המסייעת לכוון את זרימת האנרגיה במעלה עמוד השדרה.

כאשר כוח החיים מתפקד במלואו דרך שלוש הצ’קרות התחתונות, בשילוב עם זרימה חזקה במורד הרגליים, הם מהווים הצהרה ברורה של  חיוּת פיסית. הצהרה זו של %חיוּת פיסית, בשילוב עם רצון לחיות, מקנה לאדם “נוכחות” של עוצמה %וחיוּת. הוא מכריז: “אני קיים כאן ועכשיו”, ומעוגן היטב במציאות הפיסית. “נוכחות” העוצמה %והחיוּת קורנות ממנו בצורת אנרגיית- חיוּת. הוא פועל לעתים קרובות כגנרטור, הממריץ את הסובבים אותו, וטוען את מערכות האנרגיה שלהם. יש לו רצון חזק לחיות.

כאשר מרכז עצם העוקץ חסום או סגור, מרבית  החיוּת הפיסית של כוח החיים נחסמת, והאדם אינו משאיר רושם חזק בעולם הפיסי. הוא איננו “כאן”. הוא יימנע מפעילות גופנית, יהיה חסר אנרגיה ואולי אפילו “חולני”. הוא יהיה חסר כוח פיסי.

מרכז עצם החיק [pubic center] (צ’קרה 2א’) קשור לאיכות לה מסוגל האדם להגיע באהבת המין הנגדי. כאשר צ’קרה זו פתוחה, היא מאפשרת נתינה וקבלה של עונג מיני וגופני. אם מרכז זה פתוח, קרוב לוודאי שהאדם יהנה ממגע מיני ויחווה אורגזמות. עם זאת, לאורגזמה גופנית מלאה דרושה פתיחות של כל המרכזים.

מרכז עצם הצולב או העָצֶה [sacral center – חוליות האגן] (צ’קרה 2ב’) קשור לכמות האנרגיה המינית של האדם. כאשר מרכז זה פתוח, האדם חש בכוח המיני שלו. אם אדם חוסם צ’קרה מסוימת זו, הכוחות המיניים והאון שלו יהיו פחותים ומאכזבים. קרוב לוודאי שהדחפים המיניים שלו יהיו פחותים, תהיה לו נטייה להתחמק ממין ולהמעיט בחשיבותו ובעונג הנובע ממנו, וכתוצאה מכך יסבול אצלו אזור זה מחסר אנרגטי. כיוון שהאורגזמה שוטפת את הגוף באנרגיית-חיים, הגוף יסבול מחסר באנרגיה זו, ולא יזכה בהזנה הפסיכולוגית של התייחדות וקשר גופני עם אדם אחר.

היחס בין צ’קרות 2א’ ו2-ב’. צ’קרת חוליות האגן וצ’קרת עצם החיק מתפקדות יחד כזוג. בשתי הנקודות בהן נפגשים המרכז הקדמי והאחורי זה בזה, בלב הצ’קרה אשר בעמוד השדרה, כוח החיים מגלה/מציג את הדחף והתכלית הגופניים השניים בעוצמתם – התשוקה לאיחוד מיני. כוח רב-עוצמה זה פורץ דרך המחסומים אשר גזרו שני בני אדם על עצמם, ומקרב אותם זה לזה.

וכך, מיניותו של אדם קשורה לכוח החיים שלו. (עובדה זו נכונה, כמובן, לגבי כל המרכזים: כל מרכז חסום חוסם גם את זרימת כוח החיים באזור אליו הוא קשור.) כיוון שאזור האגן הוא מקור  החיוּת של הגוף, כל מרכז חסום באותו האזור יגרום לירידה בחיוּת הגופנית והמינית. אצל רובה המכריע של האנושות, האנרגיה המינית נעה, נטענת ונפרקת באורגזמה דרך שתי צ’קרות מיניות אלה. תנועה זו רוחצת את הגוף באנרגיה, המטהרת אותו ומחדשת את חיוּתו. כך נפטרת המערכת הגופנית מאנרגיה תקועה, מפסולת וממתח עמוק. האורגזמה המינית חשובה לרווחתו הגופנית של האדם.

לרכישת הספר “ידי אור – מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן בהוצאת מרקם

דילוג לתוכן