ראשי » בודהיזם, דת-דתות, הוליסטיקה-כללי, התפתחות אישית-הגשמה עצמית, קואצ'ינג-התפתחות אישית, רוחניות » הלב הנבון – מדריך לעקרונות האוניברסליים של הפסיכולוגיה הבודהיסטית

הלב הנבון – מדריך לעקרונות האוניברסליים של הפסיכולוגיה הבודהיסטית

שם הספר: הלב הנבון – מדריך לעקרונות האוניברסליים של הפסיכולוגיה הבודהיסטית

מחבר הספר : ג’ק קורנפילד

סוג כריכה: רכה

הוצאת ספרים: מודן הוצאה לאור

מספר עמודים : 436

תחום: פסיכולוגיה, בודהיזם, תורות המזרח, רפואה משלימה, רוחניות, הלב הנבון, ג’ק קורנפילד, הוצאת מודן, מודעות, תובנה, סבל, קארמה, פסיכולוגיה בודהיסטית.

תקציר: בספרו “הלב הנבון- – מדריך לעקרונות האוניברסליים של הפסיכולוגיה הבודהיסטית” מעניק המחבר- ג’ק קורנפילד מידע מעמיק, תובנות ופרקטיקות תרפויטיות המבוססות על עקרונות תורת הבודהיזם, תוך שהוא מעניק לקורא הפשוט כמו גם לחוקרים, אנשי מקצוע ומומחים בתחום הפסיכולוגיה ורפואת הנפש תרגולים, זווית התבונות אישית, הדרכה, הנחיות ופרספקטיבה הוליסטית המבוססת על הבודהיזם, בממשק עם הפסיכולוגיה המערבית בת זמננו.

בחלקו הראשון – “מי אני באמת” של הספר עוסק קורנפילד בתובנות בדבר “הטוב המקורי” של בני האדם, פסיכולוגיה ואמונה בחופש ובחירות האנושית, בתחושת הערך העצמי והכבוד, בראיית הטוב הנסתר, פתיחות לעולם, כוונה נאצלת, פסיכולוגית החמלה, כטבע עמוק של האדם, בעיית שנאה עצמית, העדר בטחון עצמי, בושה, שנאה וביקורת עצמית, התבוננות בעצמי, בטבעה של התודעה, בקיומה של התודעה מעבר למוח, במימדיה במודעות ובפניה למהות, להכרה ולהתבוננות.

בהמשך עוסק המחבר בפירוט “דרכי ריפוי והתעוררות” בעזרת תירגולים של קשב ותשומת לב” ולאחיו מתמקד בהתמרת שורשי הסבל, בטיפוסים על פי תורת הבודהיזם, ב”התמרתה של התשוקה לשפע”, במעבר מקושי ושנאה “אל לב נקי מסכסוך”, והתעוררות מחלומות ואשליה לתבונה והתבוננות. עוד מעמיק המחבר בנושאי סבל והרפייה, כוונה וקארמה בתרגול פסיכולוגי בודהיסטי, ומסיים בחלקו החמישי של הספר בו הוא “חוקר אפשרויות התפתחות גבוהות ביותר, בריאות נפשית יוצאת דופן ושחרור”.

במהלך הספר עוסק ג’ק קורנפילד, בנושאים חשובים שהם בלב ליבו של הבודהיזם והשקתם לנושאים בתחום הפסיכולוגיה הקלינית ובריאות הנפש בתחום הרפואה, באופן המהווה מדריך עשיר בידע ובתובנות אישיות המתובל בסיפורים ובתרגול רוחני מעשי.

ג’ק קורנפילד, הינו מורה רוחני בכיר ורב נסיון ברזי תורות המזרח. הוא תרגל כמורה במשך שנים בתנועה האמריקאית את שיטת וויפאסנה בהתאם לבודהיזם טראוודה ועסק כבר משנת 1974 בהוראת מדיטציה. קורנפילד רכש הכשרה רוחנית כנזיר בודהיסטי במנזר בתאילנד, בבורמה ובהודו ושימש גם כתלמיד של הנזיר התאילנדי אג’אן קהא Ajahn Chah.