ראשי » אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, גופנפש, הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, רוחניות, רפואה משלימה » הילינג מסייע לתינוקות ?

הילינג מסייע לתינוקות ?

הילינג מסייע לתינוקות ?

הילינג Healing  המכונה Therapeutic Touch  או בשמו המלא Non-Contact Therapeutic Touch   הוא טיפול שבו מונחות כפות הידיים של המטפל על גבי גופו של המטופל או מעליהם באופן שמאבחן ומטפל בחסימות אנרגטיות בשדה האנרגטי של המטופל, אשר אחראיות לכאבים, מתחים וחרדות.

תינוק. מקור: ויקיפדיה ברשיון cc3-by-sa. צילום:MasterFinally

תינוק. מקור: ויקיפדיה ברשיון cc3-by-sa. צילום:MasterFinally

ממצאי המחקר פורסמו בכתב העת בנושא מדע ורפואה Explore  במאמר שביקש לבחון השפעת טיפול הילינג במגע TT Therapeutic Touch על תינוקות שנולדו כפגים. עורכי המחקר ציינו כי טיפול זה עשוי להשפיע על הפחתת לחץ וצמצום חרדה, הפחתת כאבים במבוגרים וילדים ולשפר את התנועתיות בקרב חולים הסובלים מבעיות ארתריטיס ופיברומיאלגיה אך מעט מחקרים נעשו אודות השפעת ההילינג על תינוקות ופגים במיוחד.

לשם כך ביקשו החוקרים מאחיות מוסמכות שהוכשרו בטכניקת טיפול בהילינג Non-Contact Therapeutic Touch   לבצע טיפולי הילינג לפגים בני 25 עד 37 שבועות לאחר ההריון ולדווח על התגובות של התינוקות הפגים לטיפול.

לטענת עורכי המחקר, האחיות שערכו את הטיפול דיווחו על שיפור של הפגים בשיעורי קצב הלב והנשימה, שיפרו את היכולת של התינוקות לנוח, שיפרו את הקואורדינציה ביניקה, בליעה ונשימה, והגבירו את היכולת להיות פעיל בסביבה.

יחד עם זאת, יש הסבורים כי מוקדם מידי מלהתייחס לממצאים מעין אלה כהוכחה נחרצת ליעילות הטיפול במגע אנרגטי ללא נגיעה Non-Contact Therapeutic Touch    מכיוון שמחקרים מדעיים אמפיריים שונים שנערכו בתחום לבחינת השפעתו של ההילינג העלו ממצאים לפיהם לא הייתה השפעה לטיפולים אלו, שההשפעה האפשרית היא של אפקט פלסבו בלבד (תרופת דמה) ולא קשורה לטיב הטיפול האנרגטי עצמו, שהמטופלים בכלל לא יכולים לחוש בידיים של המטופל מעליהם, אם עיניהם מכוסות, שהמטפלים לא יכלו לחוש בשדות האנרגטיים של המטופלים, או ביקורות מדעיות על כך שהממצאים של המחקרים שהראו השפעה כלשהי של הילינג היו בעלי מדגם קטן מידי מכדי להסיק מתוצאותיהם, בעלי מגבלות מתודולוגיות של המחקר ועוד. כך למשל לגבי מחקר שהצביע על השפעתו של הילינג על איכות חייהם של חולים בפיברומיאלגיה.

תגיות:
דילוג לתוכן